Jaká je Benelli TRK 502 Traveler

0
1796
Benelli TRK 502
Zdroj foto: insella.it

Značka Benelli se nespecializuje pouze na radikální naked biky TNT. Ve svém portfoliu nabízí také cestovní enduro Benelli Tre-K 1130 a Amazonas. S nadsázkou se dá říct, že TRK 502 Traveler je hrdým následníkem tradice.

Benelli u nás není zrovna známou značkou

Mnozí z vás uznají, že kromě pár výstavních pozic jsme se s Benelli u nás moc setkat nemohli. Testovací stroje moc nejsou a zkušenosti jezdců jsou také docela mizivé. To se změnilo až nyní, kdy jsme si mohli otestovat TRK 502 Traveler.

Značka Bennelli si s marketingem hlavu zkrátka neláme a tak si jí představíme sami. Tahle italská legenda rozhodně neskončí v garáži sběratele kuriozit, ale udělá slušný poprask jak na silnici, tak zaparkovaná v centru města, kde ji budou s radostí okukovat kolemjdoucí.

TRK 502 Traveler odhaluje v názvu svůj objem

Nejde o kdovíjak silný stroj. Pod kapotou se ukrývá motor o objemu 499,6 ccm a zkušeným jezdcům, kteří prahnou po závodění na okrskách, krev v žilách asi neohřeje. Výkon 50 koní udělá radost jezdcům, kteří se chtějí kochat krásou krajiny, jezdit na dovolenou a tak nějak nikam nespěchat.

Toto enduro je totiž vyvinuto pro trochu jiný potenciál. Nehraje si na něco zásadního, chce se líbit a poskytnout vše, co od cestovního stroje lidé očekávají. Líbivý vzhled, který začíná na přední, poměrně mohutné masce se táhne až do zadních partií. Motorka působí robustním a stabilním dojmem, nechybí zde ani módní klovák na předním blatníku, který osvětlují dva reflektory, jeden pro noční svícení, druhý pro dálkové svícení. Pod nimi jsou umístěné dvě LED světla denního svícení.

Přední kolo je posazené do USD vidlice Marzocchi s brdovými kotouči o průměru 320 mm a čtyřpístky, vzadu je pak umístěný kotouč o velikosti 260 mm. TRK 502 Traveler má také spolehlivé ABS, které zasáhne až v krajním případě a vypnout se dá tlačítkem.

Pohotovostní váha činí 210 kg. Při jízdě motorka nabídne vše podstatné na jednom místě, ovladatelnost zvládnou i štíhlejší postavy a drží si stopu i na nepříliš udržovaných silnicích.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here