Tesla Model X dokáže svou silou vyprostit americký Truck z kluzké vozovky

0
943

Tesla se může pochlubit super moderními elektrickými vozy, které mají díky točivému momentu neuvěřitelnou sílu při rozjezdu. Ovšem vyčnívají i silou fyzickou.
Některé státy USA se zcela běžně potýkají s krutými zimami plné sněhu, silnými mrazy a tím i špatnými povětrnostními podmínkami a těžko sjízdnými silnicemi. S těžkými podmínkami na silnici si musí umět poradit především řidiči amerických Trucků, kteří čas od času uvíznou na zledovatělém povrchu vozovky.

Pokud se takový kolos, jako je Americký Truck, dostane do podobných potíží, nezbude nic jiného, než počkat na zlepšení počasí nebo si zavolat o pomoc. Anebo zastavit kolemjedoucí Teslu. Stejně tak, jako se to stalo na videu.
Severní Karolina je proslavená svými krutými zimami a nebylo tomu nijak ani letos ve městě Raleigh. Video natočil Kyl Conner, který si všiml kamionu a jeho potížím s vyjetím kluzkého kopce. Řidič kolemjedoucí Tesly Modelu X se rozhodl kamionu pomoci. A výsledek? Překvapí vás!

Udávané parametry automobilky budou po tomhle videu jistě přepsány!

Elektrické SUV Tesla Model X má ve svém manuálu stanovenou hodnotu pro maximální táhnutí 2 268 kilogramů těžký náklad. Majitel buďto manuál jednoduše nečetl, nebo si byl jistý, že jeho vůz má na víc, než udává automobilka ve svých materiálech. Kamion se za Teslou pomalu rozjel, a ačkoli se kola protáčela, nespoutaná síla elektromobilu byla schopna náklaďák odtáhnout až na místo s lepším místem pro rozjezd.

Jak na tom byla Tesla Model X po záchranné akci?

Nejednoho z vás, kdo si video pustí, napadne, jak po záchranné akci dopadla Tesla. Její majitel, Ben Spreen prohlásil, že nebyl žádný problém s vozem. Naopak prozradil, že Model X v minulosti zvládl ještě mnohem tvrdší manévry, aniž by se přehříval. Zachraňovací akce neměla dokonce ani vliv na extrémní snížení baterií!

Je docela dost pravděpodobné, že po zhlédnutí tohoto videa, budou vyprošťovací služby shánět Teslu Model X do svého vozového parku.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here