Tesla připravuje nový vůz nižší střední třídy

0
460
tesla
Zdroj foto. carmagazine

Tesla chystá do pěti let připravit pro své zákazníky nový vůz nižší střední třídy. Model 3 tak nezůstane nejmenším vozem v nabídce.

Velké novinky v osobních i nákladních vozech

Americká automobilka Tesla s Elonem Muskem v čele, chystá velkolepé plány v následující pětiletce. Při výročním setkání akcionářů Elon Musk oznámil, že automobilka připravuje kompaktní vůz. Navíc se zaměřuje také na tahače Semi, jehož parametry budou daleko lepší, než se původně očekávalo. Automobilka se nyní potýká s příjemnými problémy a to velkou poptávkou po Modelu 3, kde musí bojovat s nárůstem kapacity jeho výroby.

Elon Musk, šéf automobilky Tesla, sdělil při výročním setkání akcionářům: „Myslím, že nabídneme kompakt do pěti let,” Kromě produkční verze tahače, druhé generace roadsteru a crossoveru Modelu Y má v plánu pro své zákazníky připravit další elektrický vůz.

Automobil nižší střední třídy se tak stane nejmenším vozem v nabídce, přičemž bude stát za tolik populárním Modelem 3. Jeho příchod se plánuje v následujících pěti letech. Jak známe Elona, vůz nabídne v co nejkratším možném termínu. S největší pravděpodobností bude mít nový vůz výkonnější baterie i elektromotory, než jsou k dispozici v současných modelech Tesla.

tesla
Zdroj foto: carmagazine

Modely Tesla jsou velmi populární

Automobilka Tesla svými vozy trhá prodejní rekordy ve světě elektromobilů. Nejvíce objednávaným vozem současnosti je Model 3, který si zákazníci rezervovali už dávno před zahájením výroby. Automobilka pro tento vůz počítá stovky tisíc zákazníků. Akcionáři mohou být tedy podle všeho s výroční správou spokojení stejně tak Elon Musk, kterému zatím dělají vrásky výrobní kapacity Modelu 3, protože pokrýt tak obrovskou poptávku je velmi náročné.

Kromě osobních vozů se Tesla podílí také na vývoji elektrických tahačů Semi, ty budou mít mnohem lepší parametry, než bylo doposud ohlášeno. Nový Roadster by měl z nuly na 97 km/h vyšplhat za 1,8 sekundy a na jedno nabití by klidně mohl urazit více jak 1 000 kilometrů. Pro tahače musí automobilka připravit mimo jiné také speciální nabíjecí stanice, které zatím nejsou k dispozici.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here