Renault Clio: Novinka se testuje v ostrém provozu

0
591
renault clio
Zdroj foto: motor1

V pořadí už pátá generace Renault Clio se testuje na veřejných silnicích, a co nevidět se dostane do sériové výroby.

Premiéra Renault Clio už na podzim

Automobilka chystá velkolepé představení v pořadí již páté generace oblíbeného malého vozu Clio. Ta proběhne letos na podzimním pařížském autosalonu. Vůz je po desítky let jedním z nejprodávanějších malých hatchbacků v celé Evropě. Není proto divu, že se automobilka na premiéru náležitě připravuje s dostatečným předstihem. První prototypy nového Clia brázdí francouzské silnice, kde byly zachyceny na špionážních snímcích.

Vzhled zatím neznámý

Francouzská automobilka Renault nový vzhled Clia úzkostlivě střeží pod silnou vrstvou maskování. Podle nepodložených zdrojů a očekávání všech se bude automobilka inspirovat loňským konceptem Symbioz. Už podle prvních fotografií vidíme určité prvky použité ze Symbiozu na předních partiích vozu. Příď by měla také využít světlomety s protaženými zahnutými diodami ve tvaru písmene C. Tento bumerangový styl světel používá Renault u svých věších modelů.

 

renault clio
Zdroj foto: motor1

Současná pátá generace bude k dostání pouze v pětidvéřové verzi. Kvůli nízkému zájmu o kombi se v nové generaci s kombíkem označeným Clio Grandtour nepočítá. Namísto něj bude doplněn další malý crossover, který se postaví vedle Captura.

Modernější a luxusnější interiér

Předešlá verze Clia byla často kritizována za použité materiály, působící nekvalitně a lacině. Designér Renaultu Laurens van den Acker říká, že interiér vozu má být pro zákazníky stejně tak přitažlivý, jako jeho exteriér. Podle očekávání dostane nové Clio velkou obrazovku multimediálního systému, bez kterého si dnes nové vozy snad už ani neumíme představit.

Technologie CMF-B

Nové Clio bude postavené na platformě CMF-B, který už známe z crossoveru Captur nebo Nisanu Juke, s největší pravděpodobností bude dodáván i pro hatchback od Mitsubishi. O pohon se postará benzinový čtyřválec 1,3 TCe. Automobilka počítá také s mild-hybridním pohonem.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here