Představujeme vám nový elektrický pick-pu Rivian R1T

0
496
Zdroj foto: insideevs.com

Americká společnost, specializující se na elektrické vozy, odhaluje svůj první elektrický pick-up R1T. Nadchne svou rychlostí a skvělými jízdními vlastnostmi v terénu.

Pick-up na elektriku

Nejen pro všechny nadšence elektromobilismu, ale i pro pracovníky v těžkém terénu, kam běžně nesmí zajet se spalovacími motory, potěší tato novinka od americké společnosti Rivian, modelem R1T.

Skvělé jízdní vlastnosti

O jízdních vlastnostech tohoto elektrického pick-upu Rivian R1T nemůže být pochyb. Společnost láká na super jízdní vlastnosti na nejrůznějších površích díky zavěšení na dvojitých ramenou vpředu a víceprvkovém zavěšení kol vzadu. Navíc vzduchové odpružení udělá také své a o komfort z jízdy v extrémním terénu se postará možnost částečné jízdy samotného vozu. Disponuje totiž autonomním systémem třetí úrovně.

Přímý konkurent Tesle

Automobilka už v květnu letošního roku informovala o tom, že brzy představí svůj nový elektrický pick-up. Už tehdy zazněla slova, že model se vyrovná konkurenční Tesle. Výsledek nového R1T je tady a musíme uznat, že společnost Rivian opravdu nepřeháněla.

Zdroj foto: insideevs.com

Pětimístný obr

R1T je pětimístný elektrický pick-up, nabízející tři různé kapacity baterií a to o síle 105, 135 a 180 kWh. Nejsilnější verze má výkon 522 kW a 1 120 N.m točivého momentu. Všechna čtyři kola pohání elektromotor pro každé kolo zvlášť. Výrobce také láká na slušný dojezd na jedno nabití, které má podle papírů zdolat až 640 kilometrů. Nejsilnější verze se 180 kWh půjde do výroby jako první a krátce od prvních prodaných kusů se bude vyrábět i střední verze. Základní verze se 405 kWh se bude vyrábět až za rok.

Rozměry pick-upu potěší i velké pracanty. Dlouhý je 5 475 milimetrů, 1 710 milimetrů široký a 1 815 milimetrů vysoký. Rozvor kol je udán na 3 450 milimetrech, světlá výška je 360 milimetrů a schopnost brodění je do výšky jednoho metru vody.

V prodeji už za rok

Elektrický pracant se do prodeje dostane už v roce 2020. Společnost Rivian však láká na další svou novinku, velké SUV, které se do prodeje dostane už v roce 2021. Výrobu obou modelů zařídí bývalá továrna Mitsubishi v Illinois. Plánovaná výroba je na 350 000 automobilů ročně.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here