Řidič kamionu se stal hrdinou. Zachránil ostatní řidiče před autem jedoucím na dálnici v protisměru

0
958

O řidičích kamionů se nemluví zrovna lichotivě. Všichni vědí, že nedodržují dopravní předpisy, kromě jiného. Ovšem jak je vidět, nedají se tato tvrzení vztahovat na všechny. Jeden takový řidič kamionu, Václav Čížek, naopak prokázal velkou duchapřítomnost a jeho reakce zachránila životy několika lidem. V březnu, konkrétně pátého, jel po dálnici. Za ním další auta. Ovšem u Prostějova proti němu a ostatním autům vyjelo vozidlo v protisměru. Svým tahačem následně zablokoval dva pruhy, čímž zamezil možné nehodě. Pozor – aniž by ohrozil auta v jeho směru. Policie dostala oznámení o tomto hazardérovi, jenž jel v protisměru od mnoha řidičů. Na místo hned vyjeli.

Vysoce nebezpečná situace

Ano, to je vždy, když někdo jede v neoprávněně protisměru. Tady to bylo ještě navíc horší, že se jednalo o dálnici. Tam se rychlosti pohybují opravdu vysoko. Václav Čížek jezdí kamionem už 25 let a navíc bydlí posledních osm let v Prostějově. Úsek, kde se tohle stalo zná velmi dobře, protože tudy často jezdí. Mluvil třeba i o tom, že neměl moc času na rozmyšlení. Trvalo to zhruba dvě vteřiny. Policie však na něj a jeho čin nezapomněla. V pondělí dostal ocenění od Besipu. Čížek pronesl, že hlavní je to, že se nikomu nic nestalo.

Kdyby totiž došlo k čelnímu nárazu, dopadlo by to strašně. Smutné je, že za volantem neseděl mladý hazardér, ale muž v letech. Jednalo se o vůz Renault Thalia, který řídil dvaasedmdesátiletý řidič. Policie ho zadržela a on se přiznal. Hrozí mu tak pokuta pět až deset tisíc korun. K tomu ještě zákaz řízení na šest měsíců až jeden rok.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here