Cyklista vjel na červenou do křižovatky a takhle to dopadlo

0
478
Zdroj foto: sputniknews.com

Cyklisté působí vůči řidičům osobních aut jako červený hadr na býka. Podle nich nejen, že dělají hodně přestupků, ale také překáží v provozu. Jen tak na okraj. Řidiči osobních aut by si měli také zamést před vlastním prahem. Oni mnohokrát udělají daleko horší přestupky, dokonce trestné činy během řízení. To, co se stalo v dubnu nedaleko hlavního města Ruska Moskvy je však důkazem, že cyklisté nerespektují světelnou signalizaci neboli semafor. První semafor vznikl už v roce 1868. Byl to jeden z největších vynálezů, co se týká dopravy na světě. Bez semaforu si dnes nikdo jízdu autem, ale v některých případech i pěší chůzi nedovede představit.

Barvoslepý cyklista

I tak se dá označit člověk na kole, jenž se objevil v Zelenogradu, městě nedaleko Moskvy. Přijíždějící auto z pohledu natáčejícího mělo červenou. Tak zastavilo a způsobně čekalo, až na něj tzv. přijde řada a zasvítí mu zelená. Nic se nedělo, ostatní auta podle předpisů odbočovala tam, kam měla. Jenže z ničeho nic se přiřítilo kolo. Odbočující auto z levého směru ho nabralo. Sice řidič nejel rychle a okamžitě brzdil, ovšem srážce zabránit nedokázal. Cyklista však svištěl jako závodník. V tomhle případě je nutné zastat se bílého odbočujícího auta – BMW X3, které dělalo co mohlo. Jediné štěstí vážně bylo, že nemělo vysokou rychlost.

Cyklista by v tom případě mohl dopadnout daleko hůře. Cyklista naštěstí nebyl vážně zraněný. Ke cti řidiče bílého auta nutno dodat, že neujel. Vystoupil a hned se zajímal o stav sedícího muže. Kdyby však cyklista respektoval semafor, něco takového by se nemuselo stát.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here