Policejní auta v Dubaji

0
1550

Policie většinou nebývá motorista vnímána pozitivně. Přesto je země, kde je obletována nejenom místními, ale i turisty. Tou zemí je Dubaj a za popularitou nestojí přátelské chování mužů zákona, ale jejich flotila supersportů.

Bugatti Veyron

Supersport s výkonem magických 1001 koní. V zemi levné ropy naštěstí příslušníky policejního sboru nemusí trápit jeho spotřeba, která ve městě může být klidně 50 litrů na sto. I když se jedná spíše o reprezentativní vozidlo, nečiní mu nejmenší problém zastavit téměř kohokoli. Při zrychlení z nuly na sto za 2,5 sekundy a maximální rychlosti přes 400km/h se ani není co divit.

Nissan GT-R

Mezi ostatními vozy dubajské policie působí až trochu obyčejně, přitom je to ale exkluzivní kousek. Vepředu má schovaný motor o objemu 3,8 litru a o výkonu 550 koní, který mu pomáhá se na 100km/h rozjet za pouhých 3,2 sekundy a dosahovat maximální rychlosti vyšší než 300km/h.

Lykan Hypersport

Tenhle vůz je exotický nejen kvůli svému vzhledu. Jeho výrobce, firma W Motors, byla založena až v roce2012 v Libanonu. Jedná se o první supersport vyvinutý a postavený na Blízkém východě. Aby automobilka podtrhla jeho výjimečnost, rozhodla se vyrobit pouhých sedm kusů. V době svého uvedení se jednalo o třetí nejdražší vůz, stál závratných 3,4 milionů dolarů. Za to však Dubajská policie dostala vůz schopný jet téměř 400km/h a na stovku se rozjet za 2,8 sekundy.

BMW i8

Tohle vozidlo známe i u nás, i když v Dubaji si v nich nevozí prominentní osoby. Sice v zemi, kde litr benzínu stojí pár korun, nedává hybridní automobil velký smysl, ale jeho výkon je bezpochyby působivý. Výkon spalovacího motoru a elektromotoru dává dohromady 362 koní, což vozu umožňuje zrychlit z klidu na 100km/h za 4,4 sekundy a po dálnici uhánět až rychlostí 250 km/h.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here