Pneumatiky Goodyear Oxygene produkují kyslík

0
1174
Pneumatiky Goodyear Oxygene
autor foto: usatoday.com

Pneumatiky Goodyear přinášení nové pneumatiky, které dokážou díky fotosyntéze produkovat vzduch. Ohromují nás svým neotřelým designem i neuvěřitelnými vlastnostmi!

Goodyear Oxygene přináší čerstvý vzduch

Že jízda automobilem nemusí nutně znamenat ničení životního prostředí, nám dávají automobilky jasně najevo svými moderními plug-in hybridními motory nebo čistě elektronickými automobily, už docela dlouho. Jak je vidno, s udržování zdravého životního prostředí neotálejí ani výrobci pneumatik.

Americký výrobce pneumatik Goodyear na letošním autosalonu v Ženevě přišel s neuvěřitelným nápadem. Kromě představení nových pneumatik EfficientGrip Performance s technologií Electric Drive, vyvinutých podle nejaktuálnějších potřeb elektromobilů, hned vedle představil inteligentní pneumatiky. Výrobce dokázal skloubit symbiózu mezi pneumatikou a provozovatelem vozidla. A výsledkem je pneumatika Oxygene.

Oxygene pracuje s organickými sloučeninami

Nově vyvinutá pneumatika nese už v samotném názvu “kyslík.” Oxygene je koncept pneumatiky, který bude mít v prostoru bočnic pneumatik živý mech. Ten absorbuje vodu a vlhkost, který bude přiváděn z vozovky. Uprostřed, namísto klasických paprsků kola, bude fungovat klasická fotosyntéza, která vyrobí kyslík, následně uvolňovaný do atmosféry.

Výrobce pneumatik Goodyear tak přímo reaguje na informace Světové zdravotnické organizace WHO, která informuje o tom, že více jak 80% obyvatel, žijících v městských aglomeracích, musí dýchat znečištěný vzduch, přesahující limity organizace WHO.

Pomocí pneumatik se vyčistí vzduch ve velkoměstech

Pneumatika bude kromě výroby kyslíku také pohlcovat oxid uhličitý, kterým se mech bude v pneumatice živit. Pokud by pneumatiky používala všechna auta ve městech o velikosti Paříže, která má registrováno více jak 2,5 milionu vozidel, vyprodukovalo by se více než 3 000 tun kyslíku, při současném pohlcení více než 4 000 tun oxidu uhličitého.

Pneumatiky Oxygene se obejdou bez stlačeného vzduchu a je možné je vyrábět pomocí technologie 3D tisku z prášku, vzniklého z recyklace starých opotřebovaných pneumatik. Výroba už tak ekologické pneumatiky bude ještě ekologičtější!

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here