BMW M8 Gran Coupé je budoucí vlajková loď značky

0
1018
BMW M8 Gran coupé
autor foto: motor1.com

Na ženevském autosalonu se automobilka BMW pochlubila konceptem nové vlajkové lodi M8 Gran Coupé.

Kopíruje BMW abecedu?

Nový koncept vychází svým designem z písmena M, který má již v samotném názvu. M má představovat “maximum.” Maximum dynamických jízdních vlastností a nového, ultra-sportovního a výrazně jiného luxusu, než jsme byli doteď u bavorské automobilky zvyklí.

Při představení tohoto konceptu se senior viceprezident BMW Group Design Adrian Van Hooydonk nechal slyšet, že BMW řady 8 bude novým nástupcem modelové řady BMW, ve kterém automobilka představí nejpřitažlivější a nejexotičtější varianty vozu své třídy.

Concept M8 Gran Coupé je navržené tak, aby bylo výrazně jiné. Mělo by svými novými majiteli po emoční stránce zacloumat. Říká viceprezident BMW M a BMW i Design Domagoj Dukec. Dále dodává, že tímto automobilem chce automobilka oslovit nové zákazníky, kteří hledají něco mimořádného a chtějí vybočit z davu. Řada M posouvá hranice luxusu mimo jeho vlastní komfortní zónu.

Při premiéře Conceptu M8 Gran Coupé se mnichovská automobilka pochlubila zatím pouze výrazným designem exteriéru vozu, který strhává pozornost svými proporcemi a elegantními liniemi. Přední část vozu byla navržena tak, aby zvýraznila jeho sebevědomí. Šmrnc mu dodávají extra úzké ledvinky a výrazné vstupy vzduchu. Štíhlé světlomety působí svěže a nadčasově.

autor foto: motor1.com

Díky dlouhým rozvorům náprav působí automobil zboku jako sportovní kupé a to díky plynule se svažující linií střechy a krátké zádi. BMW hrdě poukazuje na střechu, která je vyrobená z uhlíkových kompozit. Pro Concept byla představená také exklusivní barva s názvem Salève Vert, která v nejrůznějších světelných podmínkách mění barvu ze zelené na šedavě modrou a vytváří tak neuvěřitelně “efektní povrchovou kompozici.”

Zadní část vozu má extra vytažené blatníky a spoiler. Tenká koncová svítidla jsou nepřehlédnutelná a nezaměnitelná. Čtveřice koncovek výfukového systému mají podle automobilky vyzařovat dynamiku, typickou pro vozy BMW M.

Na tomto cvičném modelu si designéři mohli vyzkoušet, jakým směrem se budou odvíjet nové modely řady 8 Gran Coupé a M8 Gran Coupé, které se finálně představí už v roce 2019.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here