Oficiální představení BMW X4

0
720
BMW X4
autor foto: auto.ndtv.com

Na ženevském autosalonu se konečně ukázalo v celé své kráse tolik očekávané BMW X4. Podívejte se, jak mu to na své premiéře slušelo!

BMW X4 má v současnosti prodáno více jak 200 tisíc kusů

Mnichovské automobilce BMW větší SUV zkrátka jdou. O tom jasně mluví i prodaný počet kusů současné X4, která se v roce 2014 stala menší alternativou modelu X6. Postavená byla na stejném stylu, se sníženou siluetou a sportovní zádí. Do dnešního dne se X4 prodalo více jak 200 000 kusů a tak se na novou, omlazenou verzi těšíme stejně tak, jako všichni milovníci rychlých a vzhledově povedených SUV!

BMW X4 sází na nové technologie

Automobilka BMW zanechává design svých SUV v jednom stylu. Proto na první pohled díky masivním ledvinkám není nová X4 rozpoznatelná od své menší verze X3, která je v prodeji od loňského roku ani od ještě menšího modelu X1.

autor foto: auto.ndtv.com

Vůz má opět nízkou siluetu, změna nastává až v zadní části. Světla, rozšířená do víka kufru vypadají fantasticky, stejně tak jako masa plechů, která dává nové X4 robustní vzhled. Rozšířila se jak do délky, a to o 81 milimetrů, tak do šířky, a to o 3 milimetry. Výška se naopak snížila o tři milimetry. Světlá výška je pak navzdory tomu, že je vůz navržen do sportovního stylu, pouhých 204 milimetru. Brodivost pak činí 500 milimetru.

Už tradiční interiér značky BMW

Uvnitř vozu nás překvapil především prostor vzadu, stejně tak jako palubovka s digitálním přístrojovým štítkem s ozdobenými rámečky spolu s použitými ovládacími tlačítky a materiály, které dodávají interiéru punc luxusu. Dneska už typický tříramenný multifunkční volant známe z ostatních BMW řady X. Zavazadlový prostor se otevírá pomocí tlačítka schovaného pod logem na víku a ukrývá háčky na nákupní tašky. Objem kufru je 525 litrů. Překvapují nás zadní sedadla, která mají nastavitelný sklon opěradla. Po sklopení nevznikne schod a tak je ložná plocha prakticky rovná.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here