Audi Q7 e-tron quattro

0
942
audi q7
autor fotografie: audi.cz

Q7 je pro Audi největší SUV. Ve Frankfurtu byl představen nový, hybridní, vznětový, přeplňovaný šestiválec s náhonem na všechny kola. Tuto variantu doposud žádná automobilka nenabízí!

Krásnější verze Q7 e-tron quattro

Audi představila verzi Q7 e-tron quattro již v roce 2015 na autosalonu v Ženevě. Od té doby uplynulo sice hodně vody v řece, nutno ale dodat, že se vůz skutečně povedl. Modernizovaná verze předčila naše očekávání a to nejen designem! Výbava zastínila všechny automobilky, nabízející hybridní vozy. Buďte první, kdo si užije neskutečnou jízdu nejen ve velkoměstě, ale také mimo zpevněné komunikace.

Verzi Q7 e-tron poznáte od ostatních verzí zcela bezpečně pomocí rozsvícených LED světel, připomínajících dvojitou šipku. V základní výbavě je digitální palubní deska, jde o novodobý virtuální kokpit s infotainmentem MMI s jednoduchým dotykovým ovládáním a přehlednou navigací. Neopomenutelné jsou všudypřítomné konektory pro nabíjení mobilních zařízení. V základní nabídce získáte také nabíjecí kabely pro domácí a průmyslové zásuvky i pro veřejné stanice.

Dieselový hybrid nabízí mnoho funkcí

Audi šla se svou technologií za hranice současných možností. Když konstruktéři přemýšleli, kam s přebytečným odpadním teplem z elektrické poháněcí soustavy, rozhodli se ho využít pro vyhřívání kabiny. Systém řízení s integrovaným tepelným čerpadlem, které využívá oproti konvenčnímu elektrickému topení méně energie, je pro Audi specifickým patentem.

autor fotografie: audi.cz

Moderní šestiválec spojený s elektromotorem s neuvěřitelným výkonem

Dieselový šestiválec spojený s elektromotorem nabízí výkon 195 kW s 258 koňmi a 600 N. m točivého momentu. Elektromotor nakonec nové Q7 e-tron přidá ještě dalších 95 kW. Sečteno, podtrženo, motor udává celkový výkon 275 kW s 33 koňmi a 700 N. m.

Baterii o výkonu 17,3 kWh hledejte pod zavazadlovým prostorem. Nabijete jí pomocí průmyslové zásuvky o výkonu 7,2 kW za asi 2,5 hodiny, v běžné domácí zásuvce pak za osm hodin. Na plné nabití baterie dojedete podle výrobce až 56 km.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here