Jaký je nový Indian Chieftain Elite2018

0
546
Indian Chieftain Elite 2018
Zdroj foto: indianmotorcycle.com

Limitovaná edice Chieftain pod názvem Elite od předního výrobce motocyklů Indian Motorcycle, přináší jen omezený počet motocyklů. Bude jeden z nich váš?

Výrobce motocyklů Indian Motorcycle pro letošní rok připravil nádhernou limitovanou edici Elite, kterou bezpečně poznáte nejen podle luxusní výbavy, ale také podle charakteristické barvy Silver Black Hills, která vznikla právě díky limitované edici.

Název barvy vznikl podle významných nalezišť stříbra v Jižní Dakotě. Na barevném odstínu pracoval mladý tým pětadvaceti specialistů a výsledek stojí opravdu za to. Barva bude zdobit jen limitovaný počet kusů motocyklů. V loňském roce se výrobce Indian Motorcycle pochlubil rovněž limitovanou edicí, která čítala 350 kusů. Kolik letos bude vyrobeno kusů limitované edice Chieftain Elite, zatím není známo.

Chieftain Elite s nutnou dávkou elegance a extravagance

Aby se severoamerický výrobce motorek odlišil od konkurence, přichystal stroj Chieftain Elite v zajímavé podobě. Už nyní je jasné, že se mu to u zarytých motorkářů povede. Tento jednostopý stroj má pod kapotou exklusivní motor, bohatou výbavu i luxusní prvky. Například rám je vyroben z hliníkové slitiny. Motor je chlazený vzduchem a jde o dvouválec Thunder Stroke 111 o objemu 1811 ccm a točivém momentu 161,6 N.m při 3 000 otáčkách za minutu. Celý stroj je pak poháněn šestistupňovou převodovkou, která pohání zadní kolo pomocí ozubeného řemenu.

Vepředu je použito devatenáctipalcové kolo a vzadu pak šestnáctipalcové. Standardem jsou LED světla, kontrola tlaku v pneumatikách, bezklíčové startování, ABS, ovládané zámky bočních kufrů a stavitelný štít, infotainment systém Ride Command a 200 W audio systém.
Motocykl v limitované edici si můžete pořídit za částku 31 499 amerických dolarů, v přepočtu asi za 655 000 korun.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here