Maserati Ghibli s novým designem i výbavami v Evropě.

0
845

Zdroj: http://media.maserati.com/gallery/images

Maserati Ghibli se představilo už v roce 2013 a vedení automobilky se rozhodlo, že je proto nejvyšší čas přijít s modernizovanou verzí. Poprvé bylo možné vůz spatřit na konci srpna na autosalonu v Číně. Jeho Evropská premiéra se odehrála na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Modernizovaná verze nebude mít přepracovaný jenom design, v autě se změní téměř všechno. Po vzoru většího modelu Quattroporte bude k dispozici s výbyvami GranLusso a GranSport. Ty budou dostupné pro všechny nabízení motory.

GranLusso bude výbava zaměřená hlavně na luxus a eleganci. V interiéru se objeví kombinace kůže a hedvábí od známé značky Ermenegildo Zegna . GranSport, jak název napovídá, bude volbou pro sportovní nadšence. V této verzi se majitelé mohou těšit na interiér v černé kůži a doplňky v karbonu.  Z venku pak budou vůz zdobit nová litá kola.

Obě verze pak budou mít přepracovaný design. Ten se měnil hlavně v přední části, vůz dostal nový nárazník s výraznější maskou. Světla budou mít nové adaptivní LED s vysokou svítivostí. I vzadu najdeme nový nárazník s novým vzhledem. Celkově vůz dostane ostřejší a dynamičtější rysy. Dle slov samotné automobilky by dané úpravy neměly být pouze vizuální, ale měly i přispět ke zlepšení koeficientu aerodynamického odporu z 0,31 na 0,29.

Přeplňovaný vidlicový šestiválec o objemu 3 litry pod kapotou byl taktéž vylepšen a nyní disponuje až 316 kW (430k) a točivým momentem 580 Nm. Oproti svému předchůdci si tak polepšil o 14 kW, resp. 30 Nm.

Úpravy motoru a aerodynamiky pak pomůžou i k rychlejší jízdě. Zrychlení z 0 na 100 km/h se u vrcholného modelu S Q4 zlepšilo o desetinu sekundy na 4,7 s, model S zrychlí za 4,9 s.

Aby byl vůz bezpečnější i při rychlejší jízdě, rozšíří se nabídka elektronických asistentů. Poprvé se tak ve voze objeví například systém rozpoznávání dopravních značek, hlídání slepého úhlu či sledování jízdních pruhů.

Zdroj: http://media.maserati.com/gallery/images

Více článků si můžete přečíst na portálu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here