Ford Mondeo přichází s faceliftem

0
557
ford mondeo
Zdroj foto: fordnewmodels

Automobilka Ford pro letošní rok připravila řadu důležitých faceliftových novinek. Mezi nimi je i omlazená verze Mondea.

Ford namísto zániku Mondea, připravuje mezigenerační proměnu

V nedávné době se houfně vyrojili informace, že by se Mondeo mělo úplně vytratit z evropského i amerického trhu. Tento krok umocňoval také fakt, že současnou střední třídu moc zájemců nekupuje. Automobilka Ford chce však před příchodem očekávaného omlazeného Volkswagenu Passat nebo Peugeotu 508, připravit modernizaci Mondea.

V současnosti se Ford Mondeo vyrábí jak pro americký, tak evropský trh. Pro oba dva kontinenty se vyrábí vůz ve velmi podobné verzi, i když za oceánem nese označení Fusion. Od samého začátku však současnou generaci vozu provázejí problémy. Automobilka se nevzdala a i nyní dává Mondeu novou šanci.

O tom, že půjde o modernizaci vozu, promluvil zástupce české automobilky, Martin Linhart. Vůz dostane nejen nový vzhled, ale i modernizované pohonné jednotky i nový interiér. Automobilka také podle tiskového mluvčího pracuje na vylepšení hybridní verze Mondea.

V současnosti je podle statistik v České republice Ford Mondeo v prodejním žebříčku na pátém místě. Před ním je například Opel Insignia, Hyundai i40, VW Passat nebo Arteon. Automobilce na českém trhu v loňském roce klesl prodej Mondea o dvě pětiny, a to na celkový počet 875 prodaných vozů.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here