Tlakové myčky se často používají při mytí automobilu. Někteří majitelé aut se jich však bojí. Slyšeli totiž, že umí automobil poškodit. Jak to tedy ve skutečnosti s tzv. vapkami je?
Každý svého štěstí strůjce… Hlavně vědět, čím to auto jdeme mýt
Pravdou je, že pokud někdo popadne někde nějakou průmyslovou vapku s tlakem 3000 barů a říká si, že s ní rychle umyje své auto, tak může rovnou volat do servisu s dotazem, jak rychle mu poničenou karoserii opraví. A možná nejen tu. Tímto tlakem auto vysklíte i prostřelíte pneumatiky jako projektilem. Za výsledek však nemůže vapka, ale neznalost. Běžné tlakové myčky vhodné na mytí automobilu, mají pouhých 150 až 250 barů. Což je výrazně méně než ta výše zmíněná. Vodní paprsek vedený pod vysokým tlakem je běžným nástrojem pro řezání i vrtání v průmyslu. Tak se nemůžete divit, že na mytí auta vhodným rozhodně není.
Neklaďte autu vapku přímo „ke spánku“, nechcete mu přece vystřelit díru do kapoty
Vysokotlaké čističe je třeba též správně používat. Důležité je dodržovat výrobcem doporučenou vzdálenost při daném tlaku. Optimální je, aby byl tento tlak regulovatelný a mohli jste jej přizpůsobit aktuální potřebě. Vhodným vysokotlakým čističem lze auto zcela bezpečně umýt. Stejně tak, jako třeba kola či koloběžky.
Jakými radami se tedy řídit při výběru vhodné tlakové myčky?
- Vybírejte si tlakovou myčku nejlépe s regulovatelným tlakem, jehož maximální hodnota je 150 až 250 barů.
- Nekupujte „no name“ značky. Vsaďte na osvědčené, ke kterým budete moci třeba i dodatečně dokoupit různé náhradní díly. Náhodně koupenou vapku jinak při prvním opotřebení některého z dílů vyhodíte.
- Každý vysokotlaký čistič je závislý na průtoku vody, který do něj připojíte. Podívejte se, jaký je ten váš. Jinak vám nemusí tlaková myčka fungovat pod dostatečným tlakem.
- Výkon vapky závisí od průtoku připojeného zdroje vody, ale též od motoru vapky, kdy profi bezuhlíkové motory nabízí kombinaci vysokého výkonu a nízké spotřeby.
Vapky se vyplatí
Investice do lepší vapky pro dům a zahradu je finančně náročnější, ale rozhodně se vyplatí. Při mytí ušetříte až 80 % vody, nemluvě o ušetřeném času. Obejdete se i bez mycí chemie, díky čemuž šetříte životní prostředí, a též si nekontaminujete zahradu. Určitě je tlaková myčka užitečným zařízením nejen pro každého motoristu.
—————-Komerční článek—————–