Úspora na povinném ručení přes internet je jasná věc. Jak na to?

0
566
Zdroj foto: envato

Provoz vozidla, ač nám přináší velké pohodlí a svobodu, je do značné míry nákladný. Souvisejí s tím také nejrůznější pojištění, kdy ceny pojistek často rok od roku rostou. Proto se snažíme vyhledat ty nejlevnější a celkově nejvýhodnější nabídky. Ušetřit pak můžete nejen v případě povinného ručení, ale také v případě dalších doplňkových pojištění, jako je třeba pojištění havarijní. Pojďme se tomu všemu podívat na kloub blíže v našem článku.

Klíčem k dobré ceně je srovnat si nabídky na trhu

Abyste si mohli vybrat tu nejvýhodnější pojistku, je samozřejmě zásadní, abychom pro to měli dostatek informací. Jedině tak se budeme moci dobře rozhodnout. Pokud je tedy naším cílem levné povinné ručení za rozumných podmínek, můžete se jej pokusit vyhledat prostřednictvím nezávislých srovnávačů nebo jinak také kalkulaček, které jsou vám schopny spočítat tu nejlepší cenu právě pro vás. Přehledně si tak můžete zobrazit:

  • Nejvýhodnější nabídky
  • Ihned uvidíte výši úspory

Stačí jednoduše vyplnit několik základních údajů a můžete si na jednom místě porovnat nabídky z drtivé většiny pojišťoven. Právě přehlednost tohoto řešení je velkou výhodou, protože jednotlivé nabídky pojištění velmi dobře vidíte vedle sebe a ihned poznáte, která z nich je výhodnější. Zřejmá je také pochopitelně výše úspory oproti vaší stávající pojistce. Ostatně si stačí cenu porovnat s předpisem na následující období, který vám už pravděpodobně zaslala vaše nynější pojišťovna.

Zdroj foto: envato

Proč díky srovnávačům pojištění ušetříte?

Důležité je to, že jsou to nezávislé subjekty, které nemají důvod upřednostňovat některou z pojišťoven. Využití těchto srovnávačů či kalkulaček je rozhodně na místě, protože úspora může být skutečně vysoká. Může se jednat klidně i o polovinu stávající ceny pojištění, a to zejména tehdy, pokud jste se dosud o vyhledávání levnějších pojistek nijak zvlášť nezajímali. Ušetřit zde mohou také specifické kategorie řidičů, kterými mohou být třeba řidiči s nižším nájezdem. Pojišťovny k takovým řidičům často přistupují tak, že pravděpodobnost nehody je zde nižší, protože se zkrátka na silnicích nevyskytují tak často. Automaticky tak mohou nabídnout zajímavější cenu.

Kalkulace pojištění je nezávazná

Rozhodnete-li se využít srovnávačů, můžete si nechat kalkulaci pojištění udělat zcela nezávazně. Není potřeba se k ničemu upisovat, k tomu zadáním několika základních údajů do online formuláře rozhodně nedojde a není potřeba se ničeho obávat. Můžete tak mít už své povinné ručení 2020 mnohem výhodnější, než tomu bylo dosud. Nenašli jste lepší nabídku? Vůbec ničemu to nevadí, klidně můžete setrvat u své stávající pojišťovny. Obvykle je však praxe taková, že výhodnější nabídku velice pravděpodobně najdete. Je to pochopitelně dáno určitým konkurenčním prostředím, kdy se pojišťovny snaží o zákazníky bojovat, mimo jiné pochopitelně také cenou.

Vyplatí se zvážit také havarijní pojištění?

Není to ale pouze povinné ručení, které musíme mít sjednáno všichni. Řada lidí si už dobrovolně zřizuje také havarijní pojištění. Je přitom jedno, zda máte nový vůz nebo ojetinu, pokud dojde k jeho poškození, ve všech případech to pro vás znamená problém a výdaje. Havarijní pojistka přitom nemusí krýt pouze poškození při nehodě, ale může se jednat také o další druhy poškození vozu. Lze zde zařadit například:

  • Poškození přírodními živly
  • Poškození vandalem
  • Krádež

Vaše auto mohou potkat třeba kroupy, není bohužel neobvyklý ani vandalismus, kdy vám opět může havarijní pojištění přinést náhradu škody. Důvodů, proč dnes uvažovat o havarijním pojištění tak je skutečně celá řada, nemusí se vůbec nutně jednat pouze o poškození, které vyplyne z dopravní nehody.

—————–Komerční článek——————

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here