KTM 690 Duke pro sportovní srdce

0
897
Motocykl KTM 690 Duke
Zdroj foto: crescent-ktm.com

Sportovní motorka KTM 690 Duke v zábavnější verzi představuje svůj ryzí sportovní duch v moderním designu.

Sportovní motorka KTM 690 Duke v kostce

KTM 690 ve své druhé generaci navazuje na úspěchy prvního exempláře, který bavil skvělými jízdními vlastnostmi a v neposlední řadě silným motorem. Nová řada má kompletně přepracovaný čtyřtaktní jednoválec LC4. Motor, který má objem 690 ccm a kratší zdvih na 80 milimetrů.

Konstruktéři upravili hlavy válce pro eliminaci vibrací, nově byly upraveny také kliky, ojnice i kované písty. Motor nyní jezdci zajišťuje ještě dynamičtější jízdu, o kterou se postará síla 54 kW s točivým momentem 74 N.m. Reakci pocítíte už při pozvolném sešlápnutí plynu, nejlépe však točí v rozmezí otáček mezi čtyřmi až osmi tisíci.

Motorka s pohotovostní hmotností 148,5 kilogramů má rozvor 1 466 milimetrů, zajišťující komfortní jízdu i na úzkém klikatém terénu. Citlivost plynu přesně reaguje na sešlápnutí, motorka intuitivně sklápí do ostrých zatáček. V sedle se bude cítit dobře jezdec v nejrůznější výškou i váhou.

Zdroj foto: crescent-ktm.com

Stabilní podvozek dokonale drží stopu

Konstruktéři při vývoji druhé generace KTM 690 věnovali zvláštní pozornost podvozku, který díky několika úpravám dokonale sedí a je ještě pohodlnější, než dříve. Upravit si jej můžete zvláštními režimy Déšť, Street a Sport. Každý z módů zajišťuje dobrou stabilitu v podobě jiného dávkování síly na zadní kolo.

Další bohatá výbava, kterou u konkurence těžko najdete

Do výbavy bylo motorce dáno například vypínatelné ABS, nový, dobře čitelný palubní displej, nastavitelná kontrola trakce, odlévaná kyvná vidlice a sportovní sedlo. Motorka KTM 690 Duke je mašina, která potěší i náročné milovníky sportovních strojů. Jízdní vlastnosti vynikají nejen na závodním okruhu, ale také v úzkých uličkách měst. Trakci oceníte zvláště při přejíždění. Novým umístěním sedla vůči řídítkům získáte pohodlnou pozici, ve které máte naprostou kontrolu nad motorkou v každé situaci. Pořídit si ji můžete za necelých 220 tisíc korun.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here