Nová Kia ceed nabídne další dva typy karoserie

0
627
Kia Proceed automobil
Zdroj foto: netcarshow.com

Kia v letošním roce odstartuje prodej nového Ceedu. Lákat bude hned na dvě verze kombi. Co dalšího budou mít zákazníci k dispozici?

Kia Ceed uspokojí širokou nabídku poptávky

Již třetí generace Ceedu bude k dostání hned ve čtyřech karosářských variantách. V nedávné době jsme vás informovali o verzi hatchback a kombi, na které jsme zvyklé z předešlých verzí, nově přibude ještě jedna varianta kombi – Shooting brake a crossover.

Zdroj foto: netcarshow.com

Největším překvapením je příchod shooting braku, už jen z hlediska toho, že je už nyní v plánu nabídka klasického kombi. Podobně koncipované vozy budou zřejmě dobrým lákadlem na firmy, které si jej pořídí pro marketingové účely. Koncept Proceed už loni naznačil, že prodej dvou verzí kombíků myslí automobilka opravdu vážně. Shooting brake nabídne oproti klasickému kombi sportovní design, který bude postavený na rozměrech kombíku, využije však trochu jinak tvarovanou zadní část.

Je pro vás crossover překvapením?

Možná některé fanoušky Kie překvapí další verze crossoveru, která se stane přímým konkurentem modelu Niro nebo Sportage. Ale šéfdesignér pro evropský trh Gregory Guillaume je přesvědčený, že mezi Sportage a Stonicem je dost prostoru k tomu, aby automobilka nabídla další, designově povedený a motorizačně atraktivní vůz. Kdežto Nira je oproti ostatním modelům zcela odlišná svým konvenčním pohonem. Navíc by Sportage měl v příští mezigenerační proměně povyrůst, aby uvolnil místo právě pro novinku Ceed crossover.

Zdroj foto: netcarshow.com

Nový crossover by se měl ukázat už během poloviny příštího roku. Upravená verze kombíku Shooting brake bude poprvé představena ještě letos, a to na podzimním autosalonu v Paříži. Do té doby si zákazníci mohou zakoupit hatchback, který se do prodeje dostane v polovině letošního roku a kombík přijde o několik měsíců později.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here