Na Nürburgringu se objevil indický taxík

0
561
Zdroj foto: autoinfo.co.th

Nürburgring je okruh proslulý dobře i nechvalně. Zde si například automobilky zajedou časy, aby se mohli chlubit. Byly tu autobusy, motorky, supersporty i rodinná auta. Ale nyní se tady objevil i indický taxík, což je rarita. Tříkolový Tuk Tuk se používá jako taxi kromě Indie třeba v Thajsku. Pro zdejší to byla asi recese, kterou si partička v uvozovkách bláznů chtěla vyzkoušet. Ovšem to se přepočítali. Posádka tohoto vozítka to myslela absolutně vážně. Tento nápad nepřišel ze dne na den. Realizoval se dlouhé tři roky. Uvnitř auta nejsou ani Thajci ani Indové, ale dva Švédi – Björn Lagercrantz a Peter Ternström.

Třetí do party

Nejsou to jenom tihle dva, mají k sobě i třetího, avšak ten si výslovně přál zůstat v anonymitě, takže se neví, kdo to je. Nejvíce času jim zabralo najít auto. Nakonec se jím stal kus ve Švédsku oficiálně registrovaný jako tříkolka – Daihatsu z roku 1988. Pohon je pouhých 26 koní, přičemž celá tříkolka váží v uvozovkách jen 390 kg. K tomu si nezaujatý člověk musí přičíst ještě váhu tři urostlých Švédů. Zmíněný třetí jezdec zajel nejrychlejší čas ze všech. Ovšem celé se to dělo zahaleně. Byl celý navlečený do bílé kombinézy a na hlavě měl helmu.

Tu odmítl sundat. Též odmítl, aby se jeho rekordní čas zapsal s jeho jménem do listiny. Okruh měří více než 20 km. Celkový čas, který zajeli je 31 minut a 49,46 sekundy. Průměrná rychlost činila 39,26 km/h. Posádka se svěřila, že jsou rádi, že je to za nimi. Nebylo to zrovna lehké – na některých místech se jim dokonce dělalo špatně od žaludku.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here