Boj s neukázněnými řidiči pomocí speciálního značení

0
1211

 

Silniční doprava je dnes velice nebezpečným prostředím. Za to mimo jiné také neustále se vyvíjející vozy dosahující vyšších rychlostí, ale hlavním faktorem jsou samozřejmě řidiči, které často jednají nad rámec svých schopností. Proto pak zákonitě dochází k mnohem většímu počtu dopravních nehod, z nichž většina má původ ve vysoké rychlosti jízdy. Naštěstí ovšem existuje speciální dopravní značení, které s tímto nešvarem společnosti dokáže alespoň částečně bojovat. A právě tomu jsme se rozhodli věnovat tento článek, protože si myslíme, že bezpečnost silnic je skutečně důležitá.

Jaká opatření pomáhají udržovat silnici bezpečnou?

  • dopravní značky regulující rychlost
  • zpomalovací prahy

V prvé řadě jsme určitě závislí hlavně na dopravních značkách, které nám jasně určují, v jakých mantinelech se smíme a nesmíme pohybovat. Dopravní značení se dělí na vodorovné a svislé. Vodorovné značky přímo na silnici jsou jasným signálem například v otázkách předjíždění, parkování nebo dodržování jízdních pruhů. Značky svislé zase říkají, kde je potřeba dát přednost v jízdě nebo sundat nohu z plynu.

Tam, kde ani dopravní značky jako takové příliš nepomáhají, ovšem musí přijít mnohem razantnější opatření, jelikož někteří řidiči si jednoduše nedaří říct. Zpomalovací retardéry donutí snížit rychlost absolutně každého řidiče, jelikož by si jinak mohl automobil naprosto zničit. Ve větších městech se aktuálně vyskytují v hojném počtu hlavně na místech, kde je snížená viditelnost před zatáčkami či při větší koncentraci chodců.

Bezpečí by stále mělo být na prvním místě

Někteří lidé jsou bohužel nepoučitelní a nezačnou dodržovat pravidla bezpečného provozu do té doby, než se něco nešťastného přihodí. Proto je skvělé, že existují společnost zabývající se výrobou a distribucí speciálního dopravního značení, které alespoň částečně dokáže minimalizovat případně škody.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

…………komerční článek…………

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here