i-Cockpit od VW dostane jako první Seat Leon

0
746
Volkswagen interiér
Zdroj foto: autotribute.com

Německá automobilka Volkswagen už dva roky usilovně pracuje na novém moderním řidičském prostředí, který se objeví v prvních modelech už příští rok. První, kdo dostane i-Cockpit, je Seat Leon.

i-Cockpit je zkrátka fantastický

Šéf výzkumu a vývoje Seatu Matthias Rabe, se k i-Cockpitu vyjádřil přesně a výstižně. Dle jeho slov má fantastický design, fantastické uživatelské rozhraní a fantastické technologie.

Koncern se vývojem nejmodernějšího infotainmentu zabývá už dva roky a každého z nás by napadlo, že jako první jej dostane vlajková loď VW. Automobilka překvapila, když přišla s vyjádřením, že jako první jej dostane právě Seat Leon. Ten se nám ukáže už během příštího roku. Tady samozřejmě očekáváme velké inovace modelu jak ze strany designu, tak samozřejmě technologií. Má se objevit jako crossover a dokonce i varianta s plug-in hybridním motorem.

Matthias Rabe říká, že nejnovější i-Cockpit byl již testovaný na širokém vzorku zákazníků. U všech, kteří se testu zúčastnili, sklidil neskonalý obdiv a to takový, že v rámci benchmarkingu ho řadili nad systém Modelu x od Tesly!

Zdroj foto: autotribute.com

Fanoušci klasického vzhledu kabin budou modernizaci možná rozčarováni

Milovníci moderních technologií budou ve svém živlu, ale ti, kteří milují klasiku, budou nejspíše trochu na rozpacích. Drtivá funkcí, včetně ovládání teploty se přesune do displeje infotainmentu. (automobilka se tady nechala inspirovat i-Cockpitu od Peugeotu) S vozem můžete také komunikovat prostřednictvím hlasu, který promyšleně pracuje s “mozkem” auta.

Bude nový Leon i v dieselové verzi?

Jak už Rabe ve svém prohlášení nastínil, vůz bude v nabídce také jako plug-in hybrid, konkrétně v lehčím hybridním systému ve variantě s 48V palubní síti, v kombinaci se zážehovou patnáctistovkou TSI. Mnoho příznivců dieselových agregátů proto možná zaskočil. Ačkoli se poslední dobou o dieselech rozmohlo ne zrovna pozitivní smýšlení, Leon s naftovými motory rozhodně v nabídce zůstává dál.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here