Hybridní vůz Polestar 1

0
856
Polestar 1. Zdroj: netcarshow.com

Poznáte tohle auto podle obrázku? Podle tvaru nejspíš usoudíte Volvo. Ale Volvo to není, jelikož se jedná o nový Polestar 1. Podobnost s modely automobilky Volvo je zapříčiněna jejich velice blízkými vztahy. Až donedávna se totiž divize Polestar starala o sportovní odvětví. Aktuálně se ale rozhodla jít vlastní cestou. A ta cesta vede přímo vstříc budoucnosti. Stále však spolupracuje s mateřskou automobilkou Volvo, což se odráží hlavně ve vzhledu. Značka Polestar si vytyčila cíl dodávat luxusní elektrické vozy, které poskytnou řidiči vynikající jízdní požitek.

Tohle není obyčejný pomalý hybrid

Hned na začátek si ujasníme důležitá fakta. Polestar O pohon vozu Polestar 1 se stará hybridní disponuje moderní hybridní jednotkou, která poskytuje řidiči celých 600 koňských sil a až neuvěřitelných 1000 Nm. Nenabízí jen hrubou sílu, ale tento výkon je schopné velice inteligentně dávkovat. Karoserie řadí vůz mezi GT, takže nabízí 4 místa ale 2 dveře. Rozložení točivého momentu umožňují samostatné dvojité elektrické motory zadní nápravy. U hybridů bývá velice důležité parametr maximální dojezd na elektrický pohon. Polestar 1 je schopno urazit 150 kilometrů. V této kategorii vozidel se tak při porovnání s konkurencí jedná o nejdelší nabízený dojezd.

Ačkoliv je tato aktuální vlajková loď vybavena hybridním pohonem, tak další modely již budou čistě elektrické. Již další model s překvapivým názvem Polestar 2 bude vybaven pouze elektrickým pohonem. Změna proběhne také na karoserii, jelikož se půjde o středně velký vůz. Bude se jednat o nejbližšího konkurenta značky Tesla a jejich modelu Model 3. V případě Polestar 3 půjde o elektrické SUV.

Karbon a elektřina

Obrovské inovace do světa produkčních automobilů přináší již samotná konstrukce. Karoserie je totiž vyrobena kompletně z karbonu. Díky tomu je oproti klasické karoserii až 0 45% tužší. Na podvozku pracovala švédská firma Öhlins. Přišla s  průběžně regulovatelným elektronickým pružením. Podvozek tak má schopnost okamžité adaptace na povrch a styl jízdy. Zajití tak řidiči mnohem předvídatelnější chování.

Jak uspět na trhu?

Trh s hybridy a elektrickými auty dnes požívá obrovský boom. Značky se předhánějí v tom, co mohou nabídnout lepšího než jejich konkurence. Jedna z mnoha inovací značky Polestar je zrušení klíče tak, jak ho známe. Do svého automobilu budete mít přístup pomocí svého mobilu. Použitím speciální aplikace z něj vytvoříte digitální klíč. Nabídne vám také virtuální přístup do vozu a velké množství různých online funkcí.

Auto z e-shopu

Polestar také přichází s naprosto novým systémem prodávání vozů. Budete si je moct koupit přes internet, na základě několikaletého předplatného. Tento systém poskytuje velké množství výhod. Zbaví vás placení záloh, získáte all-inclusice služby a poplatky zahrnují zapůjčení náhradního vozu Polestar nebo Volvo. Přihlásit se k předplatnému můžete již dnes. Značka díky tomu získává důležitá data ohledně zájmu o vozidlo. Na jeho dodání si ale musíte počkat až do roku 2019, jelikož v této době značka pracuje na výstavbách továren.

Nejspíš nepatříte k těm, kteří by si naslepo zakoupili vůz z e-shopu. Vznikne proto síť showroomů Polestar Space. V nich se můžete seznámit s nabízenými modely. A ne, nenajdete je poblíž existující salónů Volva. Budou postaveny zcela oddělené autosalony. Jako první bude obchodní zastoupení v USA, Číně, Německu, Švédsku, Norsku a Nizozemsku. Ohledně ceny zatím automobilka mlčí.

Polestar one, zdroj: netcarshow.com

 

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here