Elektrická Honda E Prototype upoutá výraznými prvky

0
591

 

Zdroj foto: theverge.com

 

Kouzlo a sílu elektrických motorů nezavrhá ani Honda. Ta představuje koncept E Prototype.

Hustý provoz ve městech si zaslouží vozy, které nebudou ničit ovzduší a zároveň vykouzlí úsměvy kolemjdoucích. Automobilky se poslední dobou předhánějí tím, jaké městské vozy pustí do sériové výroby nebo ty, které zůstanou jen u konceptu. Honda láká na retro městský vůz. Půjde o stylovku, která díky pohonu na zadní kola zaručí mrštné ekologické přejíždění s dojezdem 200 kilometrů.

Další elektrický koncept od Hondy

Když japonská automobilka Honda představila světu v roce 2017 svůj první elektrický koncept Urban EV, šlo o designový městský eletromobil. Po něm přichází verze E Prototype, který se ukázal před startem ženevského autosalonu na oficiálních snímcích a na výstavišti se poprvé ukázal naživo.

Zdroj foto: theverge.com

Malé ale šikovné

E Prototype je malý vůz, zdobený kulatými světlomety a trendy vzhledem. Model dostal konvenční interiér s dvouramenným volantem a digitální obrazovku přes celou přístrojovou desku.

Retro vzhled nás baví

Moderní vůz je ozvláštněn retro prvky. Za povšimnutí určitě stojí kamerky místo zpětných zrcátek i zapuštěné kliky dveří. Kamery přenáší obraz do zaoblených krajů přístrojové desky. Koncept navíc také láká na bezrámová okénka dveří.

Chytrá nabíječka na netradičním místě

Pro jednoduchý a rychlý přístup nabíjení přichází Honda s opravu netradičním řešením. Jde o umístění zabudované nabíječky uprostřed kapoty. Dojezd vozu činí kolem 200 kilometrů. Přece jen jde o městské vozítko a tak je dojezd podle našeho názoru tak akorát. Díky rychlému nabíjení se na 80% nabití dostane za půl hodiny.

Zdroj foto: theverge.com

Nová platforma

Koncept E Prototype je postavený na zbrusu nové platformě, vyvinuté přímo pro tento elektromobil. Japonská automobilka společně s kompaktními rozměry láká i na dynamické jízdní vlastnosti. Elektromotor pohání zadní kola, co z malého městského vozu dělá vskutku originální stylovku, zaručující skvělé jízdní vlastnosti v hustém městském provozu.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here