Peugeot chystá změnu: Sportovní vozy budou elektrifikované

0
486

 

Zdroj foto: peugeot.com.au                     Peugeot 308 GTI

Autosalon v Ženevě se pro francouzskou automobilku Peugeot stal místem, kdy potvrdila, že všechny její sportovní vozy v příštím období získají buďto hybridní nebo elektrické motory!

Divize Peugeot Sport získá nový rozměr

O tom, že se v Peugeotu chystají razantní změny, už přišlo na veřejnost několik informací. Podle šéfa divize Peugeot Sport, Bruna Famina, se spalovací motor u sportovních modelů pomalu ale jistě nahradí buďto plug-in hybridním motorem nebo elektromotorem. „V budoucnu už u Peugeotu nenajdete žádný sportovní model poháněný výhradně spalovacím motorem,“

O tom svědčí fakt, že už bychom se v budoucnu nemuseli setkat se sportovní verzí 308 GTi jako přímými nástupci svých předchůdců. Tentokrát už modely budou vyladěné nějakou tou elektrofikací.  Rozhodně už v motorizaci nenajdeme jen spalovací motor 1.6 PureTech. Samozřejmě že se super sportovním modelem 308 GTi automobilka počítá i v budoucnu, jenže už i jako plug-in hybrid. S tím souvisí i změna výkonu motoru, která si o něco málo pohorší. Dnes při přísných emisních normách Euro 6.2, nabízí maximální výkon 193 kW.

Zdroj foto: carmagazine.co.uk                            peugeot 508 sport

Ekologie na prvním místě

Sportovně laděné vozy s nadupanými motory mají negativní vliv na životní prostředí. Automobilky proto připravují plány, jak co nejvíce snížit výrobu oxidu uhličitého. S novým plug-in hybridním motorem by se sportovní model 308 GTi dostal pod hodnotu 49 g na každý ujetý kilometr.

O tom, co bude nový sportovní model nabízet, se Peugeot pochlubil s konceptem nového Peugeotu 508 Sport Engineered. Koncept poukazuje na budoucí sériově vyráběný model 508, který už bude mít pod kapotou plug-in hybridní motor s náhonem na všechna kola.

Plug-in hybridní agregát samozřejmě dále bude pracovat se spalovacím motorem, byť bude komunikovat s elektromotorem. Automobilka však uvažuje také o čistě elektrickém motoru. A není pochyb, že se do sportovních vozů bude používat i čistě elektrický motor. Jak Famin na ženevském autosalonu uvedl: „Sportovní verze našich modelů mohou být do budoucna ryze elektrické, ale v tuto chvíli jsme stále ve fázi vývoje.“

Peugeot vyvíjí nové motory

Divize Peugeot Sport v současnosti intenzivně pracuje na nové generaci malého sportovního vozu 208, který bude čistě elektrický. Pokud se tedy automobilka chystá používat elektrické agregáty, pak je můžeme očekávat nejdříve u malých vozů. Větší modely, viz výše zmíněná 508, bude poháněna s největší pravděpodobností zatím pouze plug-in hybridem.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here