Ford testuje novou Kugu! Máme špionážní fotky

0
572
ford kuga
Zdroj foto: autoexpress.co.uk

Automobilka Ford chystá příchod nové Kugy, která nabídne v motorizaci také plug-in hybrid. Právě nyní se prohání ulicemi, kde byla vyfocena na špionážních fotografiích.

Třetí generace Fordu Kuga je tady

Po dlouhých pěti letech přichází na řadu omlazená verze Kugy, v sérii již třetí generace. Ta má přímo reagovat na moderní konkurenty. Pod silnou vrstvou kamufláže je pečlivě ukrytá karoserie, která nenechá ani náznakem ukázat, co od modelu můžeme očekávat. Přesto se na povrch dostalo pár informací a něco můžeme zase docela dobře odhadnout. S největší pravděpodobností bude Kuga postavena na platformě aktuálního Focusu, od kterého by měla převzít i nějaké typické forďácké stylistické prvky, jako jsou určité designové prvky světlometů nebo víko kufru.

Podle prvních fotografií prototypu Kugy se nebude o moc lišit od Focusu ani interiér. Palubní deska zůstává i nadále pečlivě zahalena, volant a ovladače na středovém panelu jsou použity právě z nové generace nejočekávanějšího modelu od této značky. Stále modernější jsou volně stojící obrazovky multimediálního systému, odhadujeme proto, že i ta se v interiéru objeví.

ford kuga
Zdroj foto: autoexpress.co.uk

Elektrifikace v motorech

Co se týče motorizace, zde se dá očekávat nástup prvních plug-in hybridů, díky použití nové platformy, která bude použita v dalších čtyřiceti elektrifikovaných modelech. Automobilka Ford do éry elektrifikace investovala více jak osm miliard liber, v přepočtu kolem 240 miliard korun. Je nadmíru jasné, že nová Kuga dostane plug-in hybrid. Jestli se objeví v ceníku od samého začátku prodeje, zatím není jasné.

Do prodeje půjde Ford Kuga do roku 2020

Nová Kuga by se mohla do sériové výroby dostat už koncem příštího roku a na trhu se s největší pravděpodobností objeví začátkem roku 2020. Dva roky jsou pro designéry a konstruktéry dost dlouhou dobou na vychytání těch nejmenších detailů.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here