VW staví crossover na elektriku. Bude za půl milionu!

0
478
Zdroj foto: autoevolution.com

Automobilka Volkswagen staví přímého konkurenta Tesle. Bude to malý crossover, který se vejde do částky půl milionu korun. A přijít už má v roce 2020!

Volkswagen nabírá zkušenosti s elektromobilitou

Německý koncern se naplno pouští do budování nových modelů, poháněných čistě elektromotory. Nové vozy s elektrickým pohonem budou sdruženy v rodině I.D., přičemž automobilka už nedávno potvrdila příchod elektrického modelu I.D. Neo, jako hatchback, crossover vycházející z konceptu I.D. Cross nebo mikrobus z konceptu I.D. Buzz.

Nyní z automobilky vyplývají na povrch informace, že se značka chystá přímo konkurovat Tesle. Malý crossover bude cenově dostupný. Prodávat by se měl kolem 500 000 korun, což je na super moderní vozy poháněné elektrickým motorem velmi solidní cena. Automobilka věří, že postupným rozšířením nabídky elektromobilů klesne jejich prodejní cena.

Zdroj foto: autoevolution.com

Nový elektrický crossover by se mohl začít prodávat už od roku 2020 a mohlo by se ho ročně vyrobit kolem dvou set tisíc kusů. K tomu se budou muset upravit výrobní linky. Kde se modely budou vyrábět, zatím není známo. Produkce by mohla dostat například továrna v Emdenu, kde se vyrábí VW Passat a spekuluje se o ní jako o možném výrobním místě příští generace Škody Superb a v budoucnu by se měla celá továrna přeorientovat na výrobu ryze elektrických modelů vozů.

Automobilka Volkswagen v současnosti stále více optimalizuje výrobní proces tak, aby co nejefektivněji rozmístila výrobu svých nových vozů mezi své jednotlivé továrny, hlavně s ohledem na dlouho očekávanou expanzi elektrických modelů. Plány zahrnují mimo jiné i výstavbu nového závodu v Bulharsku nebo Maďarsku, kde by se mohly produkovat vozy Škoda. Tyto informace bude dozorčí rada Volkswagenu projednávat už letošního 16. listopadu.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here