Nový Lexus ES už má české ceny

0
433
Zdroj foto: digitaltrends.com

Hybridní novinka od Lexusu, ES, patří mezi vyšší střední třídu a nám se představuje ve všech dostupných výbavových stupních i s novými cenami. Začínají pod magickou milionovou hranicí!

Lexus ES nahradí stávající model

Automobilka Lexus už na začátku letošního roku oznámila, že na evropském trhu v segmentu vyšší střední třídy nahradí model GS novou generací modelu vyšší střední třídy ES, který je už dlouhé roky velmi oblíbený na americkém trhu. Pro automobilku nástup novinky znamenala změnu koncepce, ES dostala místo původní zadokolky předokolku a dokonce došlo i na změnu charakteru vozu. Po měsících vývoje Lexus konečně spouští prodej nového ES a představilo zároveň jeho ceník. Tato cenová nabídka je však časově omezená, platí pouze do vyprodání prvních padesáti kusů modelu ES.

K dostání pouze v jediné motorizaci

Lexus u svého modernizovaného modelu ES sází pouze na jediný motor. Pod pracovním názvem ES 300h rozumějte hybridní agregát, kombinující atmosférický benzinový čtyřválec o objemu 2,5 litru, pracující spolu s elektromotorem o výkonu 160 kW.

Zdroj foto: digitaltrends.com

Zvýhodněné varianty hned na začátek

Už na samém startu prodeje láká Lexus na čtyři zvýhodněné varianty, které cílí především na firemní klientelu. Firma totiž velmi důrazně propaguje cenu bez DPH. V základu dostanete Lexus ES Elegance Plus, která vyjde na 999 000 korun, samozřejmě bez DPH. S DPH se pak částka vyšplhá na 1 208 790 korun.

Solidně vybavená základní výbava Elegance Plus má v sobě například navigaci, zadní parkovací kameru, parkovací čidla, vyhřívaná a elektricky nastavitelná přední sedadla i balíček bezpečnostních asistentů Lexus Safety System+ 2, který se skládá z varování před opuštěním jízdního pruhu, adaptivního tempomatu, rozpoznávání dopravních značek nebo automatické přepínání mezi dálkovými a potkávacími světly.

A jakou má Lexus Es cenovku?

Druhý stupeň výbavy nese označení F Sport Plus a k základní výbavě si ještě dopřejete například 19 palcová kola z lehkých slitin, adaptivní podvozek, bezdrátovou nabíječku nebo sportovní sedadla. Lexus ES F Sport Plus pak vyjde na 1 099 000 korun bez DPH, celková částka pak činí 1 329 790 korun.

Za tu samou částku pak můžete mít také výbavu Prestige Plus. Ta opět vychází ze základního stupně výbavy, která však láká klientelu na komfortnější a luxusnější doplňky, jako jsou odvětrávaná sedadla, kožené čalounění či bezpečnostní prvek – hlídání mrtvých úhlů. Model v této verzi bude stát na osmnáctipalcových kolech a nabíjet lze pomocí bezdrátové nabíječky.

Vrcholovým stupněm výbavy Luxury za 1 299 900 korun nebo 1 572 879 korun včetně DPH dostanete osmnáctipalcová kola, odvětrávaná přední sedadla, zadní vyhřívaná sedadla, hudební systém Mark Levinson se 17 reproduktory, head-up displej, kamerový systém Panoramatic Viev a multimediální systém s 12,3 palcovým displejem.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here