Vize Jeremiho Dodda: Takhle Audi odpovídá Tesle na elektrický tahač

0
1377
Tesla elektrický tahač
Zdroj foto: autoevolution.com

Tesla Semi provokuje přední výrobce osobních vozů svými luxusními koncepty středně velkých tahačů. Dlouho netrvalo a máme tu první odpověď od Audi, respektive od Jeremiho Dodda. Jak se vám líbí koncept HMV?

Futuristické vize automobilek o budoucnosti středně velkých tahačů

Nejen automobily procházejí neuvěřitelnou proměnou! Tesla Semi chrlí jeden koncept za druhým, jak by v brzké budoucnosti mohly vypadat středně velké tahače. A jejich provokace nezůstala bez odezvy. Takhle by mohlo vypadat, v ještě ostřejším furutistickém konceptu, Audi HMV.

Tesla představila tahač budoucnosti

Před nedávnem se Tesla pochlubila výsledkem tvorby svých designérských mistrů, kteří ukázali světlu světa tahač budoucnosti, jenž by měl podle předpokladů urazit na jedno nabití 805 kilometrů v závislosti na vybraném provedení, přičemž nejkratší vzdálenost je automobilkou udávaná hodnota přibližně 483 kilometrů. Teslu budou pohánět čtyři elektromotory, velmi zajímavé je zrychlení z nuly na 96 km/h za pouhých pět sekund, popřípadě dvacet sekund při plném zápřahu.

Zdroj foto: autoevolution.com

Na Elona Muska nyní reagovala automobilka Audi se svým konceptem HMV. Zajímavostí je to, že nejde o oficiální tvorbu designérů ingolstadtské automobilky, za projektem stojí nezávislý autor Jerem Dodd, který si jméno německé automobilky pouze propůjčil.

Tvůrce futuristického tahače ve svém projektu neinformuje o technických podrobnostech užitkového vozu, ale podle všeho by měl být středně velký tahač HMV plně autonomní a samozřejmě poháněný pouze elektromotory. Není zatím známo, jak se Audi k navrhovanému HMV konceptu postaví a zda se ho v budoucnosti dočkáme na silnicích. Škoda by to nebyla!

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here