Kombinace endura a cesťáku. To je BMW S1000 XR

0
904
BMW S1000 XR
Zdroj foto: mcnews.com.au

Silniční model R 1200 GS bylo pro mnohé nenahraditelný stroj, ale německá značka BMW se rozhodla pro další vývoj motocyklu, snoubící vysoký komfort endura a sportovního cestovního motocyklu.

Bezkonkurenční BMW S1000 XR

V roce 2014 vyjel první motocykl ze sériové výroby a už v roce 2017 přišla modernizovaná verze. To svědčí o tom, že o původní verzi byl enormní zájem! Nová verze BMW S1000 XR se srovnává s největším rivalem, Ducati Multistrada 1200.

Pod kapotou se toho moc nezměnilo, funkční, dynamický a výkonný čtyřválec o objemu 999 ccm se ukázal světu už v roce 2009 v mašině S 1000 R. Do modernizované verze BMW S1000 XR získal i přes přísnější normy Euro 4 dokonce o pět koní vyšší výkon, celkově tedy 165 koní. Změna nastala především v uchycení řídítek, které díky novému doladění eliminují vibrace. Nyní je motorka vyladěná tak, že zvládne každodenní používání, ať už pro cestu do práce a z práce, na nákupy, i třeba na dovolenou. Je šitá na míru všem milovníkům rychlé jízdy, sportovní ráz a dynamičnost jí rozhodně neubylo.

Zdroj foto: mcnews.com.au

Design

Inženýři se zaměřili na protáhlé agresivní plasty, hodné pro sportovně laděné stroje, výrazné světlomety vpředu i vzadu a celkově podařený design, který upoutá pozornost všech, co mají rádi závodní stroje. Konstruktéři tuto motorku nevyvinuli na závodní tratě, ale pro každodenní použití, co se hned projeví po usednutí do sedla. Získáte dobrou ergonomii, vše je po ruce, dobře ovladatelné, pohodlné. Sedíte uvolněně, vzpřímeně. Na přístrojovou desku je vidět i za přímého slunce, kde máte k dispozici všechny potřebné informace. Nechybí tu ani navigace, která se jednoduše ovládá pomocí kolečka.

Na motorku se dají dokoupit objemné cestovní kufry, pro které se vzadu myslelo díky níže uloženého tlumiče výfuku.

Upravte si charakter motorky podle svých potřeb

Jednoduše díky přednastaveným módům RAIN, ROAD A DYNAMIC – řidiči milující dynamickou jízdu, dovolí hrát si i na nezpevněných tratích. Věřte, že až se vám motorka dostane pod ruku, nebudete chtít používat jiný režim!

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here