Koncern Volkswagen chystá 70 nových elektromobilů

0
519
Zdroj foto: topspeed.com

Německý koncern Volkswagen chystá pro další desetiletí uvést na trh kolem sedmdesáti modelů s nějakým tím elektrickým motorem. Trochu pozměňuje své plány, doposud chtěl upravit ceník pouze padesáti vozům.

Elektromobilita je to VW klíčová

Volkswagen reaguje na přísné emisní normy i na moderní trendy celkem pružně. Už poněkolikáté upravuje svůj výrobní plán. Poslední zprávy znějí tak, že do roku 2028 vyrobí celkem 22 milionů elektromobilů, které budou postaveny na platformě z vlastní výroby.

Nedávno přitom přímo z vedení přišla zpráva, že předpoklad do roku 2028. bylo vyrobit “pouze” patnáct milionů vozů. K této zprávě se vyjadřuje pro agenturu DPA sám šéf koncernu Volkswagen Hebert Dies: „Abychom mohli nezbytné investice do elektrické ofenzívy uskutečnit, musíme dál zvyšovat svou efektivitu a výkon ve všech oblastech,”

Zdroj foto: topspeed.com

Elektrifikace zasáhne všechny značky

Je samozřejmostí, že elektrofikace se nebude týkat výhradně značky Volkswagen. Například mladoboleslavská automobilka na letošním ženevském autosalonu oznámila, že do roku 2022 postaví více jak třicet nových modelů, které budou z jedné třetiny v nějaké té elektrické podobě.

Na autosalonu v Ženevě představila nový koncept s názvem Vision iV, který je jakýmsi křížencem mezi kupé a SUV. U něj se počítá s náhonem na všechna kola a celkovým výkonem 306 koní.

Nové modely přijdou už letos

Nemusíte si zrovna počkat několik let na nový model s elektrickým motorem. Už letos se na prodejní místa dostaví nové modely, které budou mít plug-in hybridní pohony. Jedním z nich je nový Superb, který je schopný jezdit na elektřinu v kombinaci se spalováním benzinu. Následovat jej bude elektrické Citigo. Oba dva modely se budou moci nabíjet z klasické zásuvky.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here