Škoda Citigo s náhonem na všechna kola

0
1014
škoda citigo
Zdoj foto: darksidedevelopments

Je libo městský vůz s technikou velkých crossoverů? Pak se podívejte detailně na přestavbu tohoto Citiga, který má pod kapotou dvoulitr a pohon všech kol!

Povedená přestavba Citigo od Darkside Developments

Projekt britské společnosti Darkside Developments ukazuje, že i z malého městského vozítka, jako je Citigo od mladoboleslavské Škody, jde udělat něco podobného, jako je Up! GTI s přeplňovaným tříválcem a výkonem 85 kWh od Volkswagenu.

Konstruktéři se zaměřili na stříbrné Citigo, které se proměnilo díky rozsáhlým vnitřním úpravám v neodolatelný kousek. O toto stříbrné nenápadné vozítko se už před časem postaral jeden britský nadšenec, který mu pod kapotu dal benzinovou osmnáctistovku. Do další přestavby byl použit dvoulitrový motor o výkonu 206 kW. Darkside Developments však do budoucna přemýšlí o použití ještě silnějšího motoru, a to s výkonem 265 kW a 610 N.m.

škoda citigo
Zdroj foto: darksidedevelopments

Škoda Citigo se podobá Arose

Motorizací se “nové” Citigo docela dost podobá Arose od Seatu, která byla rovněž upravena britskou společností. Citigo ještě navíc dostal jiný mezichladič, ventily, vodní pumpu, má sníženou kompresi, zvětšený vstup oleje a turbo Garrett GTD2872VR.

Motor je poháněn šestistupňovou převodovkou, použitou z Ibizy Cupry TDI, která pohání všechna kola, využívající mezinápravovou spojku Haldex. Aby auto dokázalo zastavit na nějaké rozumné hranici, dostalo také nové brzdy s 32 milimetrovými kotouči vepředu Brembo a čtyřpístkovými třmeny, pozor, od Porsche.

škoda citigo
Zdroj foto: darksidedevelopments

sportovní interiér

Aby těch úprav nebylo málo, pozadu nezůstal ani interiér vozu. ten byl kompletně odstrojen a následně smontován k obrazu svému pro Darkside Developments. Posadíte se do sportovní skořepinových sedaček a připoutáte se například šestibodovými pásy. Sportovní volant je použit od firmy OMP.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here