Škoda prozrazuje své plány elektrofikace

0
752
elektromobil škoda
Zdroj foto: autoevolution

Mladoboleslavská automobilka Škoda představila své plány brzké budoucnosti, ve které prozrazuje nástup jednotlivých vozů ať už v hybridní verzi, nebo v čistě elektrické podobě.

Koncern Volkswagen plánuje osmdesát elektromobilů, z toho šest bude od Škody

Volkswagen v minulých letech investoval nemalé finance na modernizaci svých továren pro výrobu vozů s elektrickými motory. Chce se totiž stát nejvýznamnější automobilkou s vozy na elektrický nebo hybridní pohon. Do roku 2025 hodlá podle oficiálních zdrojů prodávat kolem osmdesáti kusů elektrických vozů. Tyto plány se týkají i naší mladoboleslavské automobilky, která je součástí koncernu. Podle oficiálních informací chce Škoda do roku 2025 prodávat šest elektromobilů.

Škoda investuje dvě miliardy eur do elektromobility

Naše automobilka do roku 2022 investuje do elektrofikace celkem dvě miliardy eur, které se budou týkat nových produktů, výroby, nákupu, či kvality a náběhů vozů. Tento program bude největším v historii značky Škoda.

elektromobil škoda
Zdroj foto: autoevolution

První dvě novinky budeme moci očekávat již v příštím roce, jako první se začne prodávat městské Citigo v elektrické podobě. Jmenovat se bude eCitigo a doplní již prodávaný e-Up od Volkswagenu. Současné plány v malých městských vozech plní také eMii od Seatu, se kterým bude nové eCitigo sdílet techniku. Tou je elektromotor o síle 60 kW s lithium-iontovými bateriemi o výkonu 18,7 kWh, které při plném nabití dokážou urazit vzdálenost až 160 km. Nyní se pracuje na nových bateriích, ty by měly ujet až 300 kilometrů a měl by být základem i pro mini vůz eCitigo. Druhým očekávaným plug-in hybridním vozem pro příští rok bude Superb PHEV. Toto označení je zatím pracovní, oficiální název zatím nevíme, ale dle registrací obchodních označení se také nabízí varianta h-tec nebo e-tec.

Klíčový rok pro elektrický boom bude rok 2020

Nejdůležitějším rokem pro největší rozmach elektrofikace značky, bude rok 2020. V tomto roce přijde do sériové výroby elektrické SUV koncept Vision E s použitím nově vyvinuté platformy MEB. Dojezd u Visionu E se v materiálech už nyní uvádí až 500 km. O dalších novinkách nás bude Škoda informovat co nejdříve.

Do roku 2025 bude mladoboleslavská Škoda Auto nabízet celkem šest elektromobilů a čtyři hybridní a plug-in hybridní motory. Vedle nich se objeví nové, účinnější spalovací motory. Po investicích by automobilka měla vyrábět motory i pro ostatní značky koncernu.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here