Volkswagen Sedric se představuje jako autonomní školní autobus

0
586
Volkswagen Sedric
autor foto: cartrade.com

Typické žluté barvy školního autobusu oblékl tentokrát autonomní Volkswagen Sedric, který představuje ideální dopravní prostředek pro naše nejmenší.

Volkswagen Sedric představuje vrcholovou autonomitu

Už minulý rok se Volkswagen pochlubil prvním autonomním autobusem SElf DRIving Car, v překladu samořídící vozidlo. Přes rok se dočkal dvojice dalších provedení, pojmenovaných Sedric 42 a Sedric Nightlife. Letošní ženevský autosalon pak představil Sedric School bus, který vychází z typických designových prvků školních vozítek, a to jak v interiéru, tak exteriéru, jemuž vládnou velké prosklené plochy, žluté a červené barvy a hravý design, s největší pravděpodobností inspirovaného dětskými autíčky pro nejmenší.

Zábava i v interiéru

Podle tvůrců školního autobusu se má i interiér stát hravým a poutavým pro dětské oči. Přitahuje především velkou hliníkovou bednou, která je úložným prostorem pro tašky a také základem pro dvoumístnou sedačku. Přední sklo v sobě ukrývá obrovskou OLED obrazovku, která má dětem v autobuse poskytovat příjemnější svezení do školy a pak zpět domů a to jak malým dětem, tak mládeži.

Nový Sedric je stejně tak jako předchůdci postavený na MEB skupiny VW, která byla vyvinuta právě pro elektromobily koncernu. V kabině těchto vozů není volant ani zde nenajdeme pedály. Vůz se ovládá za každé situace sám!

Volkswagen apeluje na předního výrobce elektromobilů

Automobilka to s autonomními vozy myslí opravdu vážně, proto do jejich vývoje investuje do konce roku 2022 přes 870 miliard korun. Kompletní investice skupiny dosáhnou přes více jako 1,8 bilionu korun. Tímto krokem se chce automobilka ubírat podle nejnovějšího a již schváleného plánu od dozorčí rady pro období 2018 a 2022. Plán má pomoci automobilce, dostat se na největšího výrobce elektromobilů. Součástí skupiny je samozřejmě i česká Škoda Auto.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here