Black Bison Edition: tak zní upravená novinka od Suzuki – Jimny

0
530
Zdroj foto: wald.co.jp

Chcete se blýsknout kompletně překopanou tovární verzi Suzuki Jimny, která nese honosný název Black Bison Edition? A o co vůbec jde? O tuning verzi pro všechny milovníky offroad stylů.

Na sériovku si ještě počkáme

Nová, originální sériová verze Suzuki Jimny, v pořadí již v páté generaci, je zatím v nedohlednu. Současná verze je však velmi oblíbená a není divu, že se tuneři pouštění do jejího kompletního přepracování. Jednou takovou povedenou úpravou je od Waldu. Přišel nečekaně a tak trochu ohromil všechny. Je to totiž upravená verze, téměř nerozeznatelná od originální podoby. Líbí se vám?

Jimny už ve čtvrté generaci

Automobilka Suzuki chrlí jednoho Jimnyho za druhým a stále nemůže ukočírovat ohromnou poptávku po tomto malém, lehkém a velmi šikovném offroadu. Některé modely nakonec končí pod rukama zkušených tunerů, kteří z nich vyrábí neuvěřitelné kousky. Retro upravená verze s názvem Black Bison Edition se na první pohled příliš neliší od Géčkového Mercedesu. Jde však o mnohem menší vozítko, které si hravě poradí i s náročným terénem.

Jimny Black Bison Edition ztratil ze své původní podoby snad úplně všechno. Tato hravá hranatá krabička je doslova olemovaná LEDkami. Řidiči dobře poslouží například praktický LED pásek na střeše, který ve tmě funguje jako přídavná světelná rampa. Hlavní kulatá světla i nárazník mají opět LED světla, která dokonale osvětlí náročný terén za tmy tmoucí. Jimny dostal rovněž jinou masku chladiče a zbrusu novou kapotu s hranatými vystouplými otvory. Ty se promítají i do nárazníku. Vzadu je dokonce na střeše přimontováno nové křídlo.

Jimny Black Bison Edition má upravený podvozek

Aby se nový Jimny mohl pohodlně brodit řekami i bahnem, dostal nové terénní obutí, které si však vyžádalo přepracování blatníků. Aby offroad působil ještě více robustněji, nechali mu konstruktéři viditelné spoje na blatnících. Oproti původní verzi nemá novinka Black Bison Edition vzadu na dveřích zavazadlového prostoru klasickou rezervu, ačkoli bychom ji u tohoto modelu považovali za samozřejmou a vkusnou dekoraci. Rezerva se však dle viditelného tvarování výplně třetích dveří schovala dovnitř.

Použitý je nový motor

Do Jimny Black Bison byl použit zážehový nepřeplňovaný čtyřválec K15B s objemem 1,46 litru a výkonem 75 kW.

Novinka už dokonce měla premiéru na Ósaka Automesse

Na novinku Jimny Black Bison jsme se dokonce mohli podívat osobně na třiadvacátém ročníku veletrhu Ósaka Automesse, kde měl svou výstavní premiéru.

Sériová verze loni odhaleného konceptu je plánována pro rok 2021. BMW ale připravovaný model iNext už pilně testuje.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here