Limitovaná edice: Bentley Mulsanne W.O. Edition by Mulliner

0
513
Zdroj foto: carmagazine

Britská luxusní značka Bentley už příští rok oslaví sto let od založení. Na jubilejní výročí vznikne limitovaná kolekce luxusního vozu Muslanne.

Bentley Muslanne dostane do názvu iniciály zakladatele automobilky

Na jubilejní sté výročí přichystá už letos automobilka Bentley limitovanou edici svého tradičního vozu Muslanne. Vůz dostane do názvu písmenka W.O. Jsou to iniciály zakladatele značky, Waltera Owena Bentleyho. Mulliner se zapsal do dějin Bentley jako tradiční specialista na karoserie luxusních automobilů.

Vůz je inspirován modelem Bentley 8 Litre z roku 1930 s osmilitrovým osmiválcem, posledním modelem, který navrhl zakladatel značky. Považoval ho za nejlepší vůz, který kdy automobilka vyrobila. Limitovaná edice sto kusů vozů, které vzniknou k jubilejnímu výročí, dostane každý z nich část klikového hřídele ze zmíněného motoru z tohoto historického vozu. Každý kousek bude elegantně usazený do loketní opěrky.

Interiér vozu bude navržen v nejluxusnějším provedení červené kůže v odstínu listů javoru dlanitolistého Fireglow. Dveře s palubní deskou budou obloženy vzácným ořechovým dřevem Dark stain burr.

Zdroj foto: carmagazine

Pro tuto edici bude vytvořen speciální lak v antracitové barvě, stejně tak budou lakována i slitinová kola. Oficiální představení proběhne už v srpnu v Monterey Car Week v Kalifornii v USA.

8 Litre byl nejlepším vozem tehdejší doby

Automobil 8 litre byl ve své době technicky nejvyspělejším autem a patřilo také k největším vozům. Pod kapotou ukrýval osmilitrový osmiválec, který patřil k nejvýkonnějším motorům, jaký kdy Bentley k volnému prodeji nabízel. Maximální rychlost dosahovala ke 160 km/h. Druhý kus tohoto vozu si sám W.O. Bentley zakoupil jako svůj služební osobní vůz a v roce 1931 jej prodal. V roce 2006 se značce podařilo tentýž model vykoupit zpět. Muslanne prošlo důkladnou a citlivou renovací, při níž byl nahrazen původní klikový hřídel motoru. Originální kus poslouží jako symbolická ozdoba všech vozů Muslanne v limitované stokusové edici. Cena za limitovanou vozu zatím není známá.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here