Sportovní varianta Lada Vesta míří do prodeje

0
590
Zdroj foto: auto.hnonline.sk

Nejočekávanější ruský sportovní vůz od Lady je realitou. Míří do výroby a svým majitelům nabídne slušnou výbavu.

Lada Vesta Sport se od konceptu neliší

Už jsou to dva roky, co ruská automobilka Lada představila svůj super sportovní sedan Vesta v podobě konceptu. Klasická verze automobilu je v prodeji tři roky a stal se jedním z nejprodávanějších automobilů na ruském trhu a letos je jejich prodej tak vysoký, že od začátku roku je dokonce v žebříčku prodeji všech vozů na druhém místě.

Za uplynulé tři roky se vedle klasického sedanu postavila verze kombi a oba dva modely získaly verzi Cross s trendy oplastovanými nárazníky a konečně přichází sportovní verze Lada Vesta Sport, která právě nyní putuje do výroby.

Zdroj foto: auto.hnonline.sk

Upraven byl hlavně exteriér

Sportovní nádech jsme si mohli prohlídnout už na představení konceptu, který se od konečné verze příliš neliší. Vůz oproti výchozí verzi sedan prošel nutnou designovou úpravou. Dostal sportovní nárazníky, inspirované od okruhové verze Vesty. (model brázdí závodiště nejen na domácích tratíc, ale také na šampionátu WTCC) Úpravou prošel také znak Lady, písmeno X. Vnější zpětná zrcátka dostala černé lakování a auto stojí na sedmnáctipalcových kol s nízkoprofilovými pneumatikami.

Moderní záď je doplněna nárazníkem s integrovanými koncovkami výfuku, chytře jsou zakamuflované parkovací senzory, které najdete v imitaci chladících otvorů. Kufr je dozdoben nepostradatelným a především funkčním křídlem, vyvinutým v laboratoři v Toljatti s LED brzdovým osvětlením. Upravena byla také světlá výška vozu, která se snížila o 16 milimetrů.

Motor získal sportovnější charakter, zázraky ale nečekejte

Ani motor nezůstal bez úprav. Atmosférický osmnáctistovkový agregát je posílen o 17 kW na současných 107 kW. Maximální udávaná rychlost činí 198 km/h a zrychlení z nuly na sto má za 9,6 sekundy. Oficiální představení vozu je plánované na letošní konec srpna na moskevský autosalon, do prodeje poputuje hned v následujících týdnech.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here