Jste fanoušky Tesly, ale na elektromobil nemáte? Možná to bude lepší s tequilou

0
251
Zdroj foto: instagram.com

Je to přesně tak. Elon Musk je opravdový vizionář. I když mu všechny světové bulvární časopisy (mnohdy podpořené „zaručenými zprávami zevnitř“) prorokují krach už nejméně tři roky, jeho hvězda stále nezapadá. I když se jeho automobily Tesla každou chvíli potýkají s nějakými problémy, nenechá se tím zastrašit a každou chvíli expanduje zase někam jinam. Jeho vesmírné projekty vás asi příliš nepřekvapí, ale víte, že mu není cizí ani alkohol?

Nejdřív to byl vtip, teď už skutečná lahůdka

Dva roky zpátky se všichni milovníci alkoholového opojení nejspíš zatetelili nadšením. Elon Musk totiž na svých sociálních sítích oznámil existenci nového alkoholické nápoje s názvem Teslaquila. Tehdy šlo o vtip, ovšem tak úspěšný a žádaný, že se ho rozhodl proměnit v čin. Jen tu fotografii, na které se ukázal v „podroušeném“ stavu pod reklamním kartónem, už raději znovu nikde nevydal.

Koneckonců nabídka merche nesouvisejícího s automobily asi nikoho nepřekvapí. Už teď si může koupit hrnky od Volva, Mikinu od Mercedesu, roušky od Hyundaie a mnoho  a mnoho dalších neautomobilových zbytečností. Tak proč ne právě tequilu s podpisem legendární značky?

Zdroj foto: instagram.com

Alkohol a auta nejdou dohromady – nebo ano?

Ještě nikdo, alespoň pokud si vzpomínáme, však nezařadil do své produktové nabídky tvrdý alkohol. Není divu, vždyť automobilky se snaží od konzumace alkoholu spíše odrazovat- tedy alespoň ve chvíli, kdy sedíte za volantem. Musk však své zákazníky považuje za natolik zodpovědné, že ho něco podobného nejspíš ani nenapadlo.

Ale nečekejte, že mezi stroji na elektrobaterie nebo karoserie vyrostly i malé destilační stanice. To vůbec ne. Tesla samozřejmě svou Teslaquilu nevyrábí – nechává si ji připravovat přímo na míru podle svého vlastního receptu. Nabídne tak 15 měsíců starou tequilu, zrající výhradně v dubových sudech, u níž se obsah alkoholu pohybuje okolo sympatických 40 %. Proč se Musk zaměřil právě na populární mexický nápoj není tak úplně jasné. Možná se mu zalíbila jeho zlatá barva. A aby ji podpořil, skví se v lahvičce ve tvaru blesku. Jak jinak, samozřejmě.

Beznadějně vyprodáno – Tesla však pořád trochu mlží

Navnadili jsme vás a máte chuť na skleničku? Pak se omlouváme, u nás si podobnou lahůdku zatím dopřát nemůžete. Prodej byl spuštěn totiž jen na území USA. A to opravdu úspěšně. I když se 750 ml Teslaquily prodávalo za  250 dolarů (což je asi 5 570 korun), bylo už druhý den vyprodáno.

Vypadá to tedy, že se kupci o toto exkluzivní zboží doslova poprali a o značku Tesla je tak stále zájem. Má to ale háček. Nikdo neví, kolik lahví bylo do oběhu uvolněno, což je podezřelé, protože obvykle si limitované edice zakládají právě na tomto. Předem tak víte, jak exkluzivní produkt kupujete, a od toho se odvíjí také jeho cena. Tesla si to však zase dělá všechno po svém. A nám nezbývá, než doufat, že nešlo o poslední takovou akci. Jako dárek pro fanoušky Tesly by to totiž vůbec nemuselo být špatné – co říkáte?

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here