Policejní škodovky nejezdí jen v Česku, vydají se i přes moře

0
242
Zdroj foto: pixabay

Policejní škodovky do Velké Británie: Když se řekne Škoda, naskočí řadě z nás silueta domácích vozů s charakteristickým modrým majáčkem. Proč ne, je to značka domácí, tudíž i levná. Všechny škarohlídy, kteří hovoří „právě a jen“ o nízké ceně však dnes chceme přesvědčit o úplném opaku.

Stačí se podívat do Velké Británie. Právě tam totiž podle všeho právě české Škody míří. A to samozřejmě přímo do policejního sboru. Bude se jednat o Octávie RS ze čtvrté generace. Jen prozatím nevíme, kolik vozů se na sever Evropy vydá, ale i tak jde o skvělou zprvu.

Británie není jedinou majitelkou „ostrých vozů“

Ovšem mýlili byste se, kdybyste tuto akci považovali jen za onu pověstnou první vlaštovku. Kromě Velké Británie si to totiž vozy z Mladé Boleslavi rozdají se zločinci v Řecku, Rakousku a Maďarsku. Ty tam jsou doby, kdy se do této značky strefoval progresivní (skoro až agresivní) Hyundai. Sám má teď máslo na hlavě kvůli „covidovým čachrům ve výrobě.“ A Škodovka z toho může jedině vytěžit.

A aby bylo info kompletní, ve Spojeném království nepůjde o první zkušenost se Škodovkami. Slouží totiž v řadách policie už od první generace Octávie RS.

Zdroj foto: pixabay

Přizpůsobí se jakýmkoliv okolnostem

Nešlo však o snadnou transformaci. Možná to nevíte, ale od roku 2030 je v Británii naplánován konec prodejů nových modelů aut se spalovacím motorem. Ale to by nebyla Škoda, aby na celou patálii nevyzrála. I přes to, že pro hybridní modely vozů toto nařízení platit nebude, rozhodla se na to jít zcela jinak.

Nové policejní Škodovky tak budou vybaveny čtyřválcovým benzínovým TSI, a to samozřejmě v tom nejvýkonnějším provedení RS. A aby to nebylo málo komplikované, v Británii se bude používat označení vRS. Tolik vsuvka pro automobilové nadšence.

Opravdu jde o klasické TSI, takže se nenechte zkratkou zmást. Koneckonců, brát si na pomoc  proti zločinu hybridní Octavii RS iV, které se ještě nepovedlo vychytat všechny mouchy, by bylo přinejmenším podivné.

Co budou mít britské policejní Škodovky navíc?

Tak samozřejmě majáky – bez toho by tyhle krasavice v oficiálních službách jistě nemohly být. Verze kombi pak bude mít zabudovánu i klec na psy. A dál? Dvouspojková automatická převodovka DSG:

  • nabídne stovku za 6,7 sekundy
  • a vyvine úctyhodnou nejvyšší rychlost 250 km/h.

To je poměrně slušná výbava, co říkáte?

Britští strážníci se pak mohou těšit i na systém pro rozpoznávání registračních značek a samozřejmě i veškerý nezbytný komfort. Koneckonců, na ten jsou už zvyklí. Kromě Octávií totiž Londýn a další města brázdí i Škody Kodiaq, které jsou v tomto ohledu opravdovou trefou do černého. Tak držme Škodovce palce, ať to není její poslední „boj proti zločinu.“ Byla by to totiž rozhodně škoda.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here