Velmi povedená Arona od Seatu

0
933
seat arona
autor fotografie: smucler.cz

Malé SUV nebo raději crossover? Obojí je správně, pokud se bavíme o nové Aroně od Seatu. A že jde o povedenou novinku, nemá také nikdo pochyb!

První představení v Čechách proběhlo na Náplavce

Češi mohli vidět poprvé Aronu na Náplavce a už tam vzbudila velký ohlas. Seat poslední dobou svými vozy boduje a je pravdou, že mu malé SUV v nabídce opravdu chybělo. Nyní je tady nová Arona a my máme možnost zjistit o ní více …

Sportovně laděný exteriér

Šestnáctipalcová litá kola a dvoubarevná karoserie zaujme už na první ohled. Moderní LED diodové denní svícení a LED zadní svítilny umocňují moderní zhled Arony. Dynamický tvar, sportovně laděná přední maska a povedené prolisy na dveřích, protažené do zadní části dávají Aroně šmrnc a nádech dravosti Majitele jistě potěší bezklíčové odemykání dveří a startování.

autor fotografie: smucler.cz

Bezpečnostní asistenti

Pestrá základní výbava se dá obohatit o další funkce, jako jsou bezpečnostní a jízdní asistenti a další výbava. V jednotlivých stupních výbavy nás potěší hlavně šest airbagů, asistent pro rozjezd do kopce, zadní parkovací senzory nebo rezervní kolo. Pro motory nad 100 koní disponuje Arona systémem XDS.

Poutavý interiér

Do interiéru bylo zakomponováno ambientní osvětlení, klimatizace s filtrem Aircare i multifunkční tříramenný volant. Vybrat si svou verzi můžete z paketů Connectivity Plus za 23 500 korun, obsahující osmipalcový dotykový displej s navigací, paket Exklusive za 11 300 korun obsahuje sportovní sedadla, paket Street Xcellence stojí 16 500 korun a k němu dostanete osmnáctipalcová litá kola a možnost volby jízdních režimů. Nejzajímavější pro jízdu ve městě je paket Vision Plus za 18 900 korun, který obsahuje přední a zadní parkovací senzory, parkovací kameru a parkovacího asistenta. V základní výbavě získáte Aronu za 399 900 korun s litrovým tříválcem TSI s manuální pětistupňovou převodovkou nebo šestistupňovou převodovkou za 417 900 korun.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here