Apollo IE: kobra, která nesmí vyjet na silnice

0
845
Apollo IE kobra
autor fotografie: roadandtrack.com

Automobilka Appolo se konečně rozhodla ukázat světlu světa své superauto, které pod kapotou ukrývá více jak 780 koní.

Ambiciózní vůz jak z jiné galaxie se ukázal na silnicích nočního Hongkongu

Vůz vznikl velmi prazvláštním způsobem. Zprvopočátku se jednalo o projekt, při kterém chtěla německá automobilka Apollo, vyrobit nejsilnější a nejrychlejší auto současnosti. Od oznámení záměru uběhly čtyři roky a první plánovaná premiéra IE (Intens Emozion) připadala na autosalon v Dubaji.

Svůj nezaměnitelný vzhled a skvělý zvuk auto předvedlo při noční jízdě v Hongkongu. Německá automobilka Apollo uvádí technické specifikace, při kterých se tají dech. O pohon vozu se stará dvanáctiválec o objemu 6,3 litru o celkovém výkonu 780 koňských sil. Jaké je zrychlení z nuly na sto? S přehledem překoná hranici za pouhých 2,7 sekundy. A maximální rychlost? 355 km/h.

autor fotografie: roadandtrack.com

Testování vozu v nejrůznějších prostředích za různých klimatických podmínek

Auto s těmito parametry nesmí na běžné silnice. Při testech se udělala samozřejmě výjimka. Testovalo se nejen na uzavřených okruzích, ale také na veřejných komunikacích za nejrůznějších klimatických podmínek, které dokazují kvalitu a bezpečnost tohoto vozu, na kterou se může zákazník při každodenním používání spolehnout.

Automobilka Apollo používá pro testovací jízdy dva automobily, s prvním se můžeme setkat v Evropě, testované zejména v zimních střediscích. Další vůz se pohybuje v ulicích Hongkongu, kde se ukazují jeho jízdní vlastnosti při teplejší zimě.

Dobrá investice

Automobilů se plánuje vyrobit na deset kusů. Že jednou půjde o sběratelský kousek, není pochyb a cena tomu odpovídá pochopitelně už nyní. Vůz by měl stát okolo 2,2 milionu dolarů, tedy v přepočtu necelých 51 milionů korun. Auto ale není homologované pro silniční provoz. Při koupi Intense Emozionu se můžete podílet na vývoji vozu nebo se zúčastnit na soutěžním programu Time Attack, ve kterém můžete porovnat své schopnosti na nejrůznějších evropských okruzích.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here