Volkswagen chystá nové elektromobily, designem inspirovanými Apple

0
862
Volkswagen elektromobil
Zdroj foto: techbox.dennikn.sk

Automobilka Volkswagen nám představila koncept nových elektromobilů. Design je inspirován zařízeními od značky Apple. A je vskutku povedený.

Volkswagen se připravuje na svět elektromobility

O tom, že se německá automobilka Volkswagen podrobně zaměřuje na vozy poháněné čistě elektrickým pohonem, není pochyb. Atraktivní vozy se skvělou technologií byly představeny hned v několika konceptech. O tvarech a inteligenci se rozhovořil Klaus Bischoff, šéfdesignér Volkswagenu. Podle jeho slov jsou nové vozy inspirovány nejuznávanější společností, zabývající se mobilními zařízeními, počítači a notebooky – firmou Apple.

Co německou automobilku inspiruje na designu iPhonů a iPadů nejvíce? Přirozeně jejich estetický vzhled. A možná i úspěch, protože Apple se stal díky svým produktům nejcennější značkou světa.

Zdroj foto: techbox.dennikn.sk

Podle slov Klause Bischoffa se ve Volkswagenu aktuálně definují hodnoty pro éru elektrifikace. Co už je vytyčené, musí být co nejefektivnější zdůrazněné, čisté a jasné. Jednotlivé prvky designu musí zviditelnit zcela novou architekturu. Také se nechal slyšet, že vývoj elektromobilů pro designéry představuje zcela nový druh práce: „Elektrický pohon stylistům dává volnější ruce. Minimalizujeme chladicí otvory, můžeme posouvat nápravy a tvořit zajímavé proporce.”

Vývoj nových elektromobilů bude stát automobilku kolem šesti miliard eur

Vývoj platformy MEB, určené ryze pro elektromobily, bude stát Volkswagen v přepočtu asi 152 miliard korun. Tato platforma bude k dispozici celkem dvaceti elektrickým vozům, mimo jiné vycházejících z konceptů I.D., I.D. Crozz a I.D. Buzz. A právě první sériově vyráběný vůz, typem karoserie hatchback, bude postaven na konceptu I.D. Začne se vyrábět již v listopadu příštího roku, prodej sériově vyráběných vozů začne pak začátkem roku 2020. Elektromobil bude představovat výkon 124 kW a dojezd už nyní automobilka slibuje v rozmezí od 400 do 600 kilometrů, v závislosti na stylu jízdy. V roce 2020 plánuje automobilka výrobu čistě elektrického SUV a další vůz se dostane na trh do dvou let. O zmiňovaných novinkách vás budeme samozřejmě včas informovat.

Zdroj foto: techbox.dennikn.sk

Elektromobily jsou pro Volkswagen na evropském trhu důležité už jen z důvodu stále se zpřísňujících emisních norem, kvůli kterým se některé vozy dostaly do potíží. Dále chce automobilka více cílit na čínský trh, kde jsou vozy na elektrický pohon stále více podporovány.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here