Yamaha SR400 po úpravách z dílny Kruggera

0
928
Yamaha SR400
autor fotografie: bikeexif.com

Téměř čtyřicet let se může Yamaha pyšnit svým motocyklem SR400, který se příliš od prvních skic nezměnil. Nové tváře dostávají od firem, které se zabývají přestavbami. A jednu takovou nám ukázala britská firma Krugger. Co na ní říkáte?

Klasika motocyklu Yamaha SR400 dostala vzhled sedmdesátek!

Yamaha SR400 patří mezi naprosté klasicky. Dvou-ventilový čtyřdobý jednoválec byl představen poprvé veřejnosti v roce 1978 a za posledních čtyřicet let neprošel téměř žádnými změnami, jen v motoru bylo namísto karburátoru použito moderní vstřikování. Jinak je stroj zkrátka dokonalý.
A protože se jedná o tradiční motocykl, stal se terčem většiny společností, zaměřující se na přestavby původních verzí. Za posledním povedeným kouskem stojí belgický nadšenec Fred Bertrand, známý pod přezdívkou Krugger – firma Krugger Motocycle, sídlící v BassBodeux, který mašinu rozebral do kostry a následně vznikl café racer a to na žádost samotné Yamahy Motor Europe. To je pro firmu Krugger jistě velká pocta!

 

autor fotografie: bikeexif.com

Co dalo za vznik designové café racer SR400?

Fred Bertrand postavil café racer SR400 jako symbol pocty svému nejlepšímu kamarádovi, Bernardu Ansiauovi, který se věnoval stavbě vlastních motocyklů a zároveň působil jako mechanik u Yamahy za dávných časů Kennyho Robertse, Raineyho i Valeho. Proto má design Yamahy tmavé a světlé pruhy se jmény všech závodníků, se kterými Bernard spolupracoval. Inspirací byly Kruggerovy stroje z let sedmdesátých, a to je na café raceru SR400 patrné, až na kapotáž, kterou nahrazuje větrný štítek a kulaté přední světlo.
Café racer SR400 přišel o vstřikování, který byl nahrazen zpět karburátorem S&S 48 mm. Zmiňovaná čtyřstovka je navíc ládovaná kompresorem Aisin 300. Dominantou je exklusivní nerezový výfuk. Sériová nádrž získala protáhlý tvar, zkrátily se vidlice a zadní tlumiče jsou použity od firmy Fox. Obutí do gum Dunlop K81 představují originály z roku 1969. Proporce jsou zkrátka originální a poutavý moderní vzhled předčil veškerá naše očekávání!

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here