Romeo Ferraris představuje klenot Cinquone Quatar

0
909
Romeo Ferraris
autor fotografie: carscoops.com

Nejvýznamnější úpravce vozů Romeno Ferraris představuje svým fanouškům upravený Fiat 500 v podobě Cinquone Qatar. A jde o pořádně ostré vozítko!

Cinquone Qatar řadíme mezi malá šídla

Společnost Romeno Ferraris má v záloze několik stupňů úprav pro aktuálně prodávaný Fiat 500. Nejvyšší stupeň výbavy pak posloužila pro základ přepychového Cinquone Qatar, který se stal raketovou střelou mezi malými vozy.
Romeo Ferraris v současné době nabízí upravenou verzi Fiat 500 jako Cinquone 160, Cinquone 210, Cinquone 248 a Cinquone Corsa. Čísla u prvních třech modelů přestavují výkon motoru, kterým dominuje přeplňovaná čtrnáctistovka a poslední vůz je určen pro závodní okruhy.
Námi představený Cinquone Qatar je postavený na čtyřválcové čtrnáctistovce, o síle 182 kW a 248 koní při 6250 min-1 a točivého momentu 330 N.m při 3250 min-1. Z nuly na sto zvládne vyšplhat tento malý drak za pouhých 5,5 sekundy a ručička na tachometru se zastaví na hodnotě 240 k/h.

autor fotografie: carscoops.com

Stabilní podvozek

Protože je Cinquone Qatar opravdu výkonným vozem, konstruktéři nenechali nic náhodě a pohráli si s jeho podvozkem tak, aby auto sedělo jako přikované. Použité stavitelné tlumiče Bilstein zaručují komfort za každé situace a výsledkem je pohodová jízda.
Lahodit bude Cinquone Qatar také našemu oku, a to především díky exteriéru, kde jsou použity masivní blatníky spolu se spoilery, které vozu dodávají punc dramatičnosti. Závodní potenciál se umocňuje díky zadním oknům, usazeným do ochranného rámu.
Cinquone Qatar nabízí jezdcům prvotřídní jízdní vlastnosti. Zároveň nabízí komfortní jízdu a pohodlný interiér, navržený do notné dávky luxusu. Bílá kůže, použitá v interiéru vozu v kombinaci spolu se zlatými detaily a Alcantarou působí svěže a nadčasově. V zadní části vozu najdeme namísto sedadel dvě designové přilby.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here