Volkswagen nabídne vrácení dieselů při vydání zákazu do měst

0
898

Volkswagen logo

Nechal se Volkswagen inspirovat BMW? Chystá totiž odkup naftových aut při zákazu vjezdu do měst.

Automobilka Volkswagen chystá pro své zákazníky výhodnou nabídku!

Odkoupí od nich zpět dieselové vozy a to v případě, že vyjde v platnosti zákaz vjezdu naftových motorů do měst. Tuto zprávu před několika dny oznámil Volkswagen v souvislosti s bojem o pokles poptávky po naftových agregátech.

Automobilka chystá zákazníkům možnost vrácení dieselových aut, zakoupených v období od začátku dubna do konce letošního roku, formou zpětného odkupu za aktuální prodejní hodnotu vozu. Týká se to těch zákazníků, kterých se zákaz vjezdu přímo týká. Tedy v případě, že v daném městě žijí nebo pracují, se během následujících tří let od pořízení vozu, zakáže jeho vjezd do centra. Odkup bude podmíněn také tím, že si zákazník zakoupí jiný vůz, na který zákaz nebude platit.

Odkup se týká také české Škody

Podle agentury Reuters se bude u mladoboleslavské automobilky Škoda odkup vozů vztahovat na automobily pořízení od začátku dubna do konce června a zde bude platit doba odkupu čtyři roky.

Automobilka tak přímo reaguje na rozhodnutí Spolkového správního soudu v Lipsku, který již koncem minulého měsíce rozhodl v rámci snížení emisí oxidu dusíků ve městech, zákaz vjezdu starších naftových vozů. Zákazy mohou být omezené jak časově, tak místě omezené. Podle předpokladů organizace Deutsche Umwelthilfe se bude do několika let týkat toto omezení několika desítek let.

Špatné ovzduší ve městech dýchají občané nejen v Německu, ale také u nás. Německá spolková republika však pro zkvalitnění životního prostředí dělá maximum, a ačkoli se situace kolem emisí postupně zlepšuje, přes sedmdesát německých měst stále překračuje maximální koncentrace oxidu dusičitého.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here