Jaguar F-Pace SVR s označením světového auta roku 2017 má nový motor

0
949
Jaguar F-Pace SVR
Zdroj foto: wheels24.co

Jaguar se může pyšnit F-Pacem SVR, jako světovým vozem roku 2017 a tak není divu, že pro letošní rok mu přichystal nějakou tu novinku. A je dost drsná.

Nový motor Jaguar F-Pace SVR má extrémní výkon

Na letošním autosalonu v New Yorku představil Jaguar nový motor pro F-Pace SVR. Svou novinou oslovil všechny milovníky zvučných aut s mimořádným výkonem. Patříte mezi ně? Pak si přečtěte, co tento model ukrývá pod kapotou.

Jedná se o přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 5 litrů! Naladěn je na výkon 405 kW a poháněn je 550 koňskými silami. Disponuje točivým momentem 680 N.m. Jaguar podle konstruktérů dokáže urazit dráhu z nuly na sto za 4,3 sekundy a maximální rychlost má zastavenou na čísle 283 km/h.

Novinka má upravený i design

Podle očekávání byla novinka pozměněna i vzhledově. Má nově přepracované přední partie s větší maskou chladiče. Vzadu pak najedeme modernizovaný spoiler i nárazník. Z něj pak vykukují čtyři masivní kruhové koncovky výfukového systému. Ten zajistí dokonalý zvuk motoru.

Zdroj foto: wheels24.co

Všechny modernizace designových prvků sice lahodí oku a dávají vozu ještě sportovnější vzhled, ale tyto úpravy mají především přispět k lepšímu proudění vzduchu kolem vozu a tím přispět k lepšímu aerodynamickému přítlaku, díky kterému vůz bude perfektně sedět i ve vysokých rychlostech. Vychytávky pomáhají také k lepšímu chlazení brzd a motoru.

Luxusní interiér

Specifické čalounění s logy SVR i moderní sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy mají výrazné boční vedení.

Modernizovaný podvozek

Kvůli nové aerodynamice a výkonnému motoru musel být zákonitě přepracovaný i podvozek. Vepředu je o 30 % a vzadu o 10% tužší. Vzadu je také použitý elektronický aktivní diferenciál, nové stabilizátory i nové tlumiče. F-Pace SVR stojí na jednadvaceti palcových kolech, která mohou být za příplatek nahrazena dvaadvacetipalcovými.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here