BMW Motorrad zahajuje výrobu F 750 GS a F 850 GS

0
1315
BMW Motorroad F750 GS
autor foto: auto.ndtv.com

Značka BMW Motorrad zahajuje pro letošní rok výrobu nových nástupců s označením F 750 GS a F 850 GS. Ty jsou považovány za jedny z nejlepších cestovních endur. Značka je uvádí jako nástupce segmentu Adventure střední třídy!

Představení proběhlo už loni v listopadu

Nová cestovní endura F 750 GS a F 850 GS byly představeny již v první polovině loňského listopadu na mezinárodní výstavě motocyklů EICMA 2017 v Miláně. A nyní už míří na trh. Zkratka GS má symbolizovat syntézu optimálních vlastností pro cesty na dlouhé trasy, která je kombinována se sportovní dynamikou a špičkovými terénními vlastnostmi, které jsou typické pro značku. Označení F 750 GS svého jezdce posadí díky sníženého sedla do nižší pozice a tak nabízí skvělé ovládání mašiny především na silnici. F 850 GS je vhodný pro výlety do náročného terénu a ne příliš kvalitní silnice, kde si drží stopu jak podle pravítka.

autor foto: auto.ndtv.com

Obě motorky mají pak ocelový mostový rám, který je samostatnou konstrukcí, vyrobený z hlubokotažených svařovaných materiálů. Oba stroje pohání řadový dvouválec o objemu 853 ccm. U verze F 750 GS S je nabízen nejvyšší výkon 57 kw a 77 koní při 7500 min-1 a zvládne až 190 kilometrovou rychlost v hodině. V modelu F 850 GS je výkon 70 kW a 95 koní, který zdolá hranici přes 200 kilometrů v hodině. Oba stroje jsou poháněny šestistupňovou převodovkou a nastavitelným chodem páčky, ve výbavě nechybí ani ABS nebo automatická kontrola stability ASC.

Motorky disponují dvěma jízdními režimy Rain a Road, Dynamic a Enduro. Enduro Pro najdeme u výkonnější verze. Oba dva modely získávají díky jízdním režimům dynamický styl jízdy. Standardní výbavou pro oba dva modely je modernizovaný přístrojový štít, tvořený modernizovanými kontrolkami a také analogovým rychloměrem a multifunkčním displejem. Široká nabídka volitelné výbavy pak zaručuje téměř každý model jako originální kus.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here