Škoda Karoq jde na dračku. Lidé musí na své vozy čekat déle

0
1527
škoda karoq
autor fotografie: autoexpress.co.uk

Škoda Karoq zažívá doslova boom. Velký počet objednávek předčí výrobu, a proto si zájemci o nové SUV musí na svůj nový vůz počkat déle, než u kteréhokoli jiného modelu mladoboleslavské automobilky.

Nejkratší termín dodání je dnes 18 týdnů

Při objednávce nového Karoqu si na vůz počkáte více jak osmnáct týdnů, a to ve verzi s naftovým motorem o objemu 1,6 TDI nebo 2,0 TDI. Informaci řekla mluvčí Škoda Auto Kamila Biddle.

autor fotografie: autoexpress.co.uk

Dlouhé čekací doby dělají z Karoqu nejžádanější vůz

Aktuální dodací lhůty ostatních modelů značky Škoda se pohybují v rozmezí sedmi až patnáctí týdnů. Nejžádanější varianta Karoqu je motorizace se zážehovým motorem o objemu 1,5 TSI o výkonu 110 kW, ve výbavě Style s automatickou převodovkou DSG. Dlouhou čekací dobu potvrdili někteří prodejci autorizovaných dealerů značky, kteří odhadují termín dodání u této benzinové motorizace až na dvanáct měsíců. Samozřejmě se délka dodání liší v závislosti na jednotlivých konfigurací a jednotlivých prvků příplatkové výbavy.

Plánuje se rozšíření výroby

Velká poptávka a dlouhé čekací doby tlačí Škodu k rozšíření výroby z továrny v Kvasinách do mladoboleslavského závodu. Během letošního roku by ale mělo dojít ke stabilizaci dodacích termínů, ačkoli je poptávka stále velmi vysoká.

autor fotografie: autoexpress.co.uk

Škoda prodává nejčastěji individuální vozy

Automobilka prodává více jak z 90 procent vozy na individuální konfiguraci, tedy na přání jednotlivých zákazníků. Samozřejmě jsou k dispozici skladové vozy, ale ty tvoří pouhou desetinu veškerého prodeje.

Výroba Karoqu byla zahájena koncem července v Kvasinách. Oficiálně se vůz dostal ke svým dealerům 18. října, do té doby dostala automobilka více jak 3 500 objednávek. Do konce roku automobilka dodala na 6 300 vozů. Karoq nahrazuje vůz Yeti. Nejlevnější varianta vozu stojí 529 900 korun s motorem 1,0 TSI, 85 kW a pohonem předních kol. Škoda Auto plánuje v budoucnu ještě levnější variantu s výbavou Active.

 

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here