Rozpočet 30 000 EUR – koupíte za něj nové nebo ojeté auto?

0
118
Zdroj foto. envato

V Evropě je tato hranice jakýmsi předělem mezi běžnými uživateli automobilů a střední třídou. Otázka z názvu článku se tak přímo nabízí. Pokud se ovšem díváte po ojetinách, měli byste se o nich ještě před nákupem dozvědět co nejvíce

Rozhodně se nespoléhejte jen na aktuální vzhled vozu. Moderní technologie totiž dokáží zamaskovat i opravdu nepříjemně vyhlížející nehody. Místo toho si historii svého vozu prověřte za pomoci jeho VIN kódu. Jde o unikátní označení, které slouží vašemu automobilu jako rodný list. Jinými slovy – prozradí o něm úplně všechno.

Zdroj foto. envato

Kompletní historie automobilu na několik kliků

Nezáleží na tom, zda si chcete pořídit svého nového čtyřkolového pomocníka z bazaru nebo ze soukromých rukou. Číslo VIN by vám mělo být k dispozici vždy. Pokud není, pak před vámi prodejce nejspíš něco skrývá a tím spíše takovou transakci nedoporučujeme.

A jak získat celý životopis automobilu jen z těch několika čísel? I když má každá číslice své přesně dané určení, laik se v nich vyzná jen stěží. Naštěstí to vůbec není třeba. Základní “nástřel“ lze získat na internetu i zcela zdarma. Stačí číslo VIN zadat na stránky www.checkcardna.com a okamžitě získáte bezplatně celou řadu informací o svém vozidle.

Díky VIN odhalíte nejčastější podvody

Za podrobnější výpis si ovšem budete muset trochu připlatit. Podobná investice se vám však okamžitě vrátí jednoduše proto, že za vás odhalí celou řadu nejčastěji používaných podvodů. Chcete se přesvědčit, zda najeté kilometry inzerované prodejcem tzv. sedí? Jen neradi byste zakoupili nabourané vozidlo, takže byste rádi získali přístup do příslušných registrů? Chcete si ověřit, kolik majitelů již měl vůz před vámi?

O to vše se postará právě VIN. Dohledáním těchto parametrů nic neriskujete. Naopak, můžete jen a jen získat.

———Komerční článek———

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here