Jak si poradí s extrémními podmínkami první terénní pick-up Renault Alaskan?

0
982
renault alaskan
autor fotografie:renault.cz

Na terénní pick-up od Renaultu jsme si museli počkat až do letošního 1. listopadu. Jak si poradí s extrémně těžkými terény a jaký komfort nabízí své posádce?

Když se poprvé dostaly na veřejnost informace, že Renault chystá svůj první terénní pick-up, hned se vyrojily spekulace, zda půjde o opravdu originální vůz, nebo se nechá automobilka inspirovat od nejuznávanějšího pick-upu Nisanu Navara, který se zároveň vyrábí ve stejné fabrice. Pojďme si shrnout výkon obou automobilů a rozhodněte sami!

Robustní design s výraznou maskou

Alaskan se dá pořídit ve třech výbavách, Lifi, Zen a Intens, jako příplatkovou výbavu si můžete dokoupit sadu Winter za 15 000 korun bez DPH s vyhřívanými předními sedadly, elektricky sklopnými vnějšími zrcátky a odstřikovači světlometů.

Robustní maska se světlomety orámované LED diodami jsou vložené do stříbrné masky chladiče. Ta skvěle koresponduje s ostatními outdoorovými doplňky, jako jsou nášlapy, nebo spoilery. Nádherná šestnáctipalcová litá kola, sedm airbagů, přední mlhovky, manuální klimatizace, bez-klíčové odmykání a startování, včetně elektricky ovládaných předních a zadních oken, či asistentem pro sjíždění svahů a rozjezdem do kopce si můžete pořídit s výkonným jedno-turbovým motorem dCi 160 se 120 kW za 737 900 korun bez DPH.

autor fotografie: renault.cz

Užitkový vůz s praktickými doplňky

Nejen že si můžete Alaskan pořídit ve výbavě Zen za 762 900 korun s osmnáctipalcovými litými koly, bočnými nášlapy, částečně koženými sedadly, automatickou dvouzónovou klimatizaci či sedmipalcovým displejem s navigací a rádiem. Dokoupit si můžete také rolovací kryt zadní korby v ceně 51 500 korun bez DPH.

Pro opravdové fajnšmekry doporučujeme pořídit verzi Intens s přeplňovaným 2,3 dCi 190, 140 kW motorem za 847 900 korun s možností volby automatické převodovky a špičkovou výbavou, obsahující elektricky nastavitelná a vyhřívaná přední sedadla, celokožená sedadla i panoramatický kamerový systém.

Další zajímavosti, novinky z automobilového a motoristického světa či recenze automobilů a motorek najdete na auto – moto magazínu motoristika.cz

Vložit komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here